Безпечнішим місцем для відпочинку на воді є міський пляж, де здійснюється патрулювання акваторію матросами-рятувальниками і працює постійний рятувальний пост, а також є можливість вчасно надати домедичну допомогу тим, хто опинився у біді.
Важливо зазначити: заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури та води, після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочивати у тіні.
Люди похилого віку повинні особливо уважно ставитися до свого здоров’я, бо ніхто не застрахований від серцевого нападу чи підвищення тиску під час перебування на сонці. Після перебування на сонці не варто різко заходити у воду, так як перепад температур може спричинити зупинку дихання та серцевої діяльності і, як наслідок, утоплення.
Батькам звертати особливу увагу на навчання дітей плаванню, суворо дотримуватись правил поведінки під час купання, постійний контроль за дітьми з боку дорослих. Не відпускати малолітніх дітей самостійно відвідувати пляж без догляду дорослих. Уважно стежити за дітьми коли вони у воді так, як їхня поведінка може бути непередбачувана.
Дорослим потрібно дотримуватись правил безпеки:
У літній період традиційно значно зростає кількість трагічних випадків на водоймах. Рятувальники на міському пляжі не втомлюються попереджати про те, що безпечними є тільки перевірені пляжі, закликають дотримуватися правил безпеки під час купання у воді наголошують на тому, що потрібно неухильно дотримуватися правил безпечної поведінки, та пам’ятати, що під час відпочинку біля водойм ЗАБОРОНЕНО:
ПАМ’ЯТАЙТЕ!
ВОДА – ЦЕ ПРИРОДНА СТИХІЯ, ЩО НЕСЕ НЕБЕЗПЕКУ.
ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ І КУПАЙТЕСЬ ТА ВІДПОЧИВАЙТЕ НА ЗДОРОВ’Я!