Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Медична допомога у разі туберкульозу під час війни

19.05.2022
Управління охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради

Під час війни люди, які мають захворювання на туберкульоз, як і в мирний час, можуть отримати безоплатну медичну допомогу в НКП «Южноукраїнський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Йдеться про діагностику, лікування, а також отримання спеціального курсу ліків для терапії в домашніх умовах. 

Які симптоми мають Вас насторожити:

  • кашель понад два тижні; 
  • сліди крові у мокротинні;
  • біль у грудях; 
  • втрата апетиту та ваги; 
  • постійна втома.

У разі, якщо Ви маєте подібні ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, який направить Вас на консультацію до лікаря-фтизіатра.

Якщо Ви переїхали до Южноукраїнської міської територіальної громади і маєте продовжити лікування проти туберкульозу, – зверніться до сімейного лікаря.

Щоб продовжити лікування проти туберкульозу в домашніх умовах під наглядом спеціаліста первинної ланки, запитайте у нього, як тепер отримувати допомогу, він допоможе відновити терапію та супроводжуватиме Ваше лікування. 

Медична допомога пацієнтам з туберкульозом в Україні безоплатна. 

Всі заклади первинної ланки, в тому числі і НКП «Южноукраїнський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», який підписав договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на пакет послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», надають такі безоплатні послуги: 

  • контрольоване лікування, моніторинг, нагляд; 
  • динамічне спостереження за станом пацієнта;
  • організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Миколаївської обласної ради;
  • визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря- фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій;
  • організація та забезпечення зберігання протитуберкульозних препаратів, що їх сімейні лікарі отримуватимуть від КНП «Миколаївський регіональний фтизіопульмонологічний медичний центр» Миколаївської обласної ради. 

Згідно Заходів міської комплексної програми «Охорона здоров`я в Южноукраїнській міській територіальній громаді» на 2021-2025 роки, затверджених рішенням виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради від 22.04.2021 №324 проводиться:

- закупівля туберкуліну та туберкулінових шприців, рентгенівської плівки та реагентів, лабораторних витратних матеріалів, лікарських засобів та препаратів для забезпечення лікування хворих на туберкульоз та профілактики ускладнень під час прийому протитуберкульозних препаратів, для забезпечення безперервного лікування хворих на туберкульоз та профілактики ускладнень під час прийому протитуберкульозних препаратів, на що бюджетом Южноукраїнської міської територіальної громади на 2022 рік виділено коштів в сумі  74 055,00грн.;

- забезпечення харчовими пайками хворих на туберкульоз, які   проходять амбулаторне лікування та не переривають його. Видача харчових пайків сімейним лікарем. Вартість харчового пайка для однієї особи має не перевищує 150,00 грн. на один місяць. На поточний рік передбачено бюджетом громади 18 000,0 грн.;

- відшкодування вартості проїзду до спеціалізованих санаторіїв та назад хворим дітям, дорослим та батькам тубінфікованих дітей. Передбачено на рік коштів в сумі           6 000,00 грн.