КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»
З метою проведення профілактичної роботи щодо попередження пожеж у житловому секторі працівники комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Южноукраїнської міської територіальної громади» прийняли участь у рейді. Під час рейду відвідали 8 сімей та ознайомили їх з інформацією.
Щоб уникнути пожежі в житловому будинку, квартирі чи в подвір’ї, необхідно дотримуватись таких правил пожежної безпеки:
- утримувати в справному стані електромережі, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватись заходів безпеки при їх експлуатації;
- виконувати заходи безпеки при користуванні печами, газовими приладами, предметами побутової хімії та проведення ремонту в квартирах з застосуванням лаків, фарб;
- дотримуватись в будівлях з підвищеною поверховістю встановленого протипожежного режиму (не забивати евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати в справному стані улаштування, які входять в систему протидимового захисту будинку);
- не загромаджувати драбини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння;
- не загромаджувати евакуаційні люки на балконах верхніх поверхів;
- не дозволяти будівництво сараїв, гаражів та інших будівель в протипожежних розривах;
- не дозволяється складувати в гаражах горючо-мастильні матеріали, з верх встановленої норми;
- не дозволяється загромаджувати проїзди надвірних територій і розривів між будівлями, під’їздів до джерел протипожежного водопостачання, запасних евакуаційних виходів і пожежних драбин.
Дії населення на випадок пожежі:
- У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, в першу чергу, прийміть заходи щодо врятування матеріальних цінностей.
- Пожежа, як правило, починається з невеликого осередку горіння і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.
- В першу чергу необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками — воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою, та ін. При цьому необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.
- Вода, наприклад, є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші води, випливають на її поверхню і продовжують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще усього накинути їх одіялом, кошмою чи другою цупкою тканиною, і полум’я згасне.
- Краще всього гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.
- При горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.
У разі виявлення пожежі кожен громадянин зобов’язаний повідомити про це пожежну охорону по телефону 101.