Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Подання заяв до органів державної реєстрації актів цивільного стану онлайн

13.01.2022
Южноукраїнський відділ ДРАЦС

Зави про державну реєстрацію актів цивільного стану та про повторну видачу документів до органів державної реєстрації актів цивільного стану можна подати он-лайн шляхом формування звернення через веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» та через Єдиний портал державних послуг «Дія».

Веб-портал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану» - це офіційний сучасний сервіс щодо подачі заяв та звернень у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, що працює цілодобово у режимі он-лайн та є доступним усім користувачам мережі Інтернет.

За допомогою Веб-порталу до Южноукраїнського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Вознесенсьому районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) можна подати наступні заяви:

- про державну реєстрацію шлюбу;

- про державну реєстрацію розірвання шлюбу на підставі рішення суду;

- про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей;

- про розірвання шлюбу відповідно до статті 107 Сімейного кодексу України;

-  про зміну імені;

- про повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;

- про надання витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

- про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання.

Зазначені заяви в обов’язковому порядку повинні містити електронний цифровий підпис фізичної особи або бути підписаними під час особистого звернення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану протягом трьох днів, з дня подання відповідної заяви.

За допомогою Веб-порталу можна здійснити попередній запис на прийом, у тому числі  щодо державної реєстрації народження та державної реєстрації смерті, заповнивши відповідні форми звернення, а також задати питання, що входить до компетенції відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Доступ до електронних послуг Веб-порталу здійснюється за допомогою особистого кабінету користувача. Після заповнення користувачем відповідної заяви їй автоматично присвоюється реєстраційний номер. За результатами розгляду звернення до особистого кабінету користувача надсилається повідомлення у якому зазначається ПІБ, посада та контактний телефон особи, яка буде здійснювати прийом, а також дата та час прийому.

Варто зауважити, що відповідальність за достовірність даних, поданих до відділу державної реєстрації актів цивільного стану через Веб-портал несе користувач.

Наголошуємо, що подання до відділів державної реєстрації актів цивільного стану звернень щодо заяв у сфері державної реєстрації актів цивільного стану через мережу Інтернет не звільняє користувача від необхідності його особистого звернення до відділу та подання ним документів, передбачених законодавством.

Через Єдиний портал державних послуг «Дія» наразі можливо подати заяву про державну реєстрацію народження в межах комплексної послуги «єМалятко».

Комплексна послуга “єМалятко” надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження, що містить відомості, необхідні для надання послуг з комплексу. Відповідна заява формується он-лайн за допомогою програмного забезпечення Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Дія), через кабінет громадянина за посиланням  https://diia.gov.ua.

Для подання заяви про державну реєстрацію народження в межах комплексної послуги «єМалятко» он-лайн необхідно:

  1. Зареєструйватися на порталі 
  2. Авторизуватися в кабінеті громадянина за допомогою електронного підпису.
  3. Заповнити он-лайн-форму та вибрати додаткові послуги, які бажаєте замовити.
  4. Підписати заяву за допомогою електронного цифрового підпису (КЕП) та надіслати заяву до відділу ДРАЦС, за адресою закладу охорони здоров’я, де народилася дитина (автоматично, без можливості коригування).

Послугою «єМалятко» он-лайн можуть скористатися виключно громадяни України, а саме:

  • батьки, які перебувають у шлюбі між собою (ст.133 СКУ) або один з них;
  • батьки, які не перебувають у шлюбі між собою (ст. 126 СКУ);
  • мати, яка не перебуває у шлюбі (с.135 СКУ).

Якщо батько та матір дитини, які перебувають у шлюбі між собою, мають різні прізвища, потрібна присутність обох батьків або нотаріальна довіреність та згода відсутнього з них щодо присвоєння дитині прізвища.

Скористатися послугою «єМалятко» неможливо у випадках:

  • народження дитини вже зареєстровано;
  • дитина народилася поза лікувальним закладом;
  • дитина народилася поза межами України;
  • шлюб між батьком та матір'ю укладено в іншій країні;
  • батьками порушено визначений ст. 144 СКУ місячний строк для державної реєстрації народження дитини;
  • батькам видано медичне свідоцтво про народження (форма 103/о), документ, що є підставою для державної реєстрації народження, який  неможливо перевірити шляхом взаємодії з електронною системою охорони здоров’я.

Наразі реалізовано можливість надання наступних послуг:

  1. державна реєстрації народження та визначення походження дитини;
  2. реєстрація в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (присвоєння дитині номеру платника податків);
  3. внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису (УНЗР) в ньому та визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;
  4. призначення допомоги при народженні дитини;
  5. надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка”
  6. призначення допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях;
  7. внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.

Усі відомості з заяви про державну реєстрацію народження, що надходить з порталу «Дія» мають бути коректно введені українською мовою та не містити помилок, адже саме через портал «Дія» відбувається взаємодія всіх державних реєстрів. При виявленні помилок заява повинна бути відхилена та направлена повторно після усунення виявлених помилок.