Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Пам’ятка щодо імунопрофілактики та захворюваності на COVID-19

18.10.2021
Вознесенський РВ ДУ "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"

На сьогоднішній день пандемія COVID-19 - це хвиля не щеплених людей. Серед людей, яких госпіталізували з COVID-19 97,1%, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини. Загалом серед українців, яким діагностували корона вірусну хворобу , 95,7% не були повністю вакциновані.

Це є ще одним доказом того, що вакцинація діє та захищає від важкої форми COVID-19.

Якщо ви хочете вберегти себе від важкого перебігу, госпіталізації та смерті — зробіть щеплення вже сьогодні.

Серед осіб старше 60 років, які померли внаслідок коронавірусної хвороби у 2021 році 98.3%, були невакциновані, а 97% госпіталізованих з COVID-19 серед цієї вікової групи не отримали повного курсу вакцинації.

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди старші 60 років, люди із супутніми захворюваннями, як – цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів.

В Україні захворіло на COVID-19 за період із 1 червня лише 3,6% населення з числа вакцинованих осіб, по Миколаївській області 3,8%.

Якщо ви ще не щеплені, не зволікайте – вакцинуйтесь та захистіть себе від тяжкого перебігу COVID-19 та його наслідків. Щепитися варто навіть тим, хто вже перехворів, адже наразі невідомо, скільки саме триває природний імунітет після перенесеного захворювання.

Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички:

● Мийте руки з милом (не менше 20 секунд щоразу). Якщо такої змоги немає, користуйтесязасобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту.

● Дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м.

● Уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску, прикривши нею рот та ніс і притиснувши спеціальним дротиком до перенісся, і дотримуйтеся дистанції з іншими.

● Ніколи й ніде не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазині.

● Дотримуйтеся кашльового етикету, тобто кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте.

● Якомога раніше звертайтеся за медичною допомогою, якщо у вас або дитини підвищена температура, кашель, утруднення дихання або інші симптоми COVID-19

● Добре провітрюйте всі приміщення.

Час захистити себе і близьких людей від загрози COVID-19.

Вакцинуйтесь вже сьогодні!