Таким рішенням ВОЗ закликає віддати належне їх самовідданій праці у боротьбі з пандемією COVID-19.
Пандемія COVID-19 — потужний стресовий чинник для працівників медичної та соціальної сфери, які безпосередньо зіткнулися з масштабною загрозою. Власне, зростання професійних навантажень, загострення стресових ситуацій за нинішніх непростих умов пандемії, як підтверджують дані світових і національних досліджень, провокують появу в цієї категорії симптомів депресії, тривоги, посттравматичного стресового розладу та інших психічних порушень.
Крім згаданих негативних чинників, працівники зазнають ще й впливу специфічних чинників, які пов’язані із підвищеними вимогами до умов праці, зниженою спроможністю користуватися соціальною допомогою, недостатньою особистою спроможністю реалізовувати базову турботу про себе, страхом інфікувати друзів чи рідних, перебуванням на карантині. Спілкування з населенням, особливо, у період соціальних криз, не завжди є позитивним. Звісно, ці чинники виснажують працівників як фізично, так і емоційно, негативно позначаючись на виконанні професійних обов’язків та особистому житті.
В рамках співпраці та з метою надання психосоціальної підтримки Южноукраїнським міським центром соціальних служб було розроблено інформаційні матеріали на тему турботи про себе та збереження власного психічного здоров’я які передано для лікарів і медсестер медичних установ громади.
Бережіть себе і будьте здорові!