Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

ШАНОВНІ  ЮЖНОУКРАЇНЦІ!

24.02.2021
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

З початку 2021 року на водоймах Миколаївщини сталося 6 нещасних випадків з яких 6 осіб загинуло та 3 особи врятовано.

 23 лютого 2021 року під час риболовлі на льоду на річці Південний Буг поблизу села Бузьке Вознесенського району (у районі Саковської скелі) зникли безвісти 2 особи, які нехтуючи правилами безпеки, провалилися під лід. В ході пошуково-рятувальних робіт із залученням водолазів аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України в Миколаївській області, 24.02.2021 року були виявлені тіла загиблих 1971 р.н. та 1960 р.н.

У зв’язку з різким підвищенням температури товщина та міцність льоду різко зменшується, що є загрозою для життя людей, які перебувають на льоду.

На водних об’єктах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0 °C:

- для одного пішохода - синюватого або зеленуватого відтінку, завтовшки не менше 5-7 см (лід блакитного кольору найміцніший, білого - міцність удвічі менша, сірий колір свідчить про присутність води у товщі льоду);

- для групи людей (масові переправи пішки) - завтовшки не менше 15 см (дистанція 5 м у колоні по 4 особи);

- при масовому катанні на ковзанах - завтовшки не менше 25 см.

Управління з питань НС та ВПО нагадує про обов’язкове дотримання заходів безпеки на льоду любителям зимової рибалки.

Під час підлідного лову риби потрібно постійно переконуватися в міцності льоду за допомогою плішні, не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватися у великі групи. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної.

Кожний рибалка повинен мати із собою рятувальний жилет та лінь завдовжки 15-20 м з петлею на одному кінці і важком вагою 400-500 г на іншому кінці.

Забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

При попаданні людини в крижану воду у неї перехоплює дихання, підвищується тиск та прискорюється пульс. Щоб захиститися від смертоносного холоду, організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час цього тепла стає недостатньо.

При пониженні температури тіла до 30 градусів тремтіння припиняється і організм швидко охолоджується. Дихання стає рідшим, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід:

– не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою;

– кличте на допомогу;

– намагайтесь вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

– намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

– вибравшись на лід, переконайтеся і відповзайте в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.

Управління з питань НС та ВПО Южноукраїнської міської ради звертається до населення з проханням

дотримуватись правил безпечного перебування на льоду

та звертає УВАГУ бути обережним та піклуватись за своє ЖИТТЯ!