Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Чумка

08.10.2020
Южноукраїнська МДЛВМ

Чумка відноситься до самої серйозної хвороби у собак. Наукове найменування недуги - Каре. Його причиною є вірус, заразиться яким можна декількома способами. Якщо чумою заразився щеня, то шансів на його одужання практично немає. Дорослу особину можна вилікувати від хвороби повністю. До того ж, після цього тварина набуває імунітет від недуги на все життя.

Причини чумки у собаки:

Вірус чумки відноситься до групи - параміксовіруси. Є 2 можливих способу зараження:

1.Через дихальні шляхи.

2.Через травні органи.

Потрапляючи в організм, вірус відразу ж починає активну діяльність: проникає в усі органи, тканини і розвивається там.

Як передається

Заражена псина може поширювати чумки через очної слизовий секрет, фекалії, сечу або слину. Тому середовище проживання хворої тварини стає небезпечною для здорових особин.

1. Вірус переноситься на домашнього вихованця після звичайної прогулянки по вулиці, гуляючи в місцях, де до нього побувало хвору тварину.

2. Вірус потрапляє в будинок разом з людьми (заноситься одягом, взуттям або іншими предметами).

Латентний період, коли хвороба ніяк не проявляється, триває пару днів після зараження. В цей час недуга активно поширюється по всіх органах. Прихований період може тривати тиждень, в рідкісних випадках і три тижні. Чумка у собаки не є сезонною хворобою. Її віруси не сприйнятливі навіть до температури -25 градусів. Але за статистикою спалаху епідемії найчастіше фіксуються в міжсезоння: восени і навесні. Навіть в латентний період собака вже становить небезпеку для оточуючих, так як є рознощиком инфекции.

Навіть після одужання вихованця, вірус чумки може ще виходити з собаки через слизові і слину.

Ознаки чумки у собак

Перші симптоми хвороби часто не значимі для господарів, їх можна сплутати з недосипом або поганим настроєм у собаки. Характеризуються початкові ознаки пригніченим станом і легкої ослабленностью тварини. Іноді у вихованця погіршується апетит і трапляються блювотні позиви. Далі починаються виділення з очей і носа, з'являється боязнь світла. Якщо звернути увагу на ці симптоми і виміряти температуру тварині, то скоріше за все вона буде не менше 40 градусів.

Перебіг хвороби

Як проявляється чума у собак вказано вищє. Це может буті швидке, гостре або хронічне протікання недуги. До Швидкого перебігу хвороби відносять випадки, коли собака вмирає за добу после зараження.

Подострая форма захворювання характерізується різкім підвіщенням температури тела, прігніченім станом и боязнь світла тварини.

У разі гострої форми недуги у вихованця спостерігаються всі ознаки чумки (розлади, гнійні виділення, апатія і ін.).

При хронічній формі чумки, хвороба може протікати до декількох місяців ніяк себе не проявляючи. Або може проявлятися в період загострення і так само швидко затухати. Якщо хвороба досягла стадії, коли спостерігаються епілептичні припадки & mdash; ніяких хороших прогнозів у лікарів бути не може. Тільки 10% тварин вдається вижити в таких випадкахтаких случаях.

Найчастіше тварини, що перехворіли чумою, можуть залишитися неповноцінними. У них може ослабнути слух, погіршується зір, з'являються нервові розлади, притупляється нюх. 

Лікування чумки у собак

Якщо власник помічає ознаки чумки у собаки. Йому негайно варто викликати додому ветеринара. Досвідчений фахівець огляне тварину і при виявленні хвороби призначить комплекс заходів.

На даний момент одного засобу, спрямованого на повне знищення вірусу немає. Але в залежності від форми захворювання і його занедбаності, лікар призначить препарати для конкретного випадку. НЕ ЗАЙМАЙТЕСЯ САМОЛІКУВАННЯМ!

 Южноукраїнська міська державна лікарня ветеринарної медицини

Адреса установи:

вул. Молодіжна, 13

Обідня перерва з 12.00 до 12.45 

з 8.00 до 17.00 – понеділок - четвер

З 8.00 до 16.00 – п'ятниця

Субота: 9.00 – 12. 00

Неділя - вихідний