В Україні триває спалах кору, з початку якого захворіли майже 80 тис. людей. З 2017 року в наслідок кору померло 30 людей. Кір- дуже заразне захворювання, спричинене вірусом. Захворювання поширюється повітряно-крапельним шляхом. На кір можуть хворіти всі: діти і дорослі. Вірус може виживати( тобто здатним заражати інших) в повітрі і на поверхнях до 2-ух годин після того, як хвора людина залишила приміщення.
Кір - смертельно небезпечна хвороба, яка може привести до запалення легень, запалення мозку, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті.
Спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожні 5-6 років. Головна причина –низьке охоплення щепленнями проти кору. До цього привело нестача вакцини у 2009-2015 роках, а також антинаукові міфи, які суперечать доказовій медицині. Зараз по Україні привиті трохи більше 50% населення. І цей спалах триватиме поки в країні не з’явиться колективний імунітет, що зупинить поширення інфекції. Лише з рівнем вакцинації 95% можна запобігти госпіталізаціям та смертям внаслідок кору.
Кір- одна із головних причин дитячої смертності У світі. В 2015 році в наслідок цього захворювання померли понад 134 тис. людей у світі.
Єдиний надійний метод профілактики кору- вакцинація. Вона формує специфічний імунітет, внаслідок чого організм людини стає невразливим до захворювання. Дотримання здорового способу життя, так званий «загальний імунітет» не захищають від кору.
Згідно календаря щеплень щеплюють 2 рази- в 12 міс і в 6 років.
Наразі в Україну постачають 2 вакцини проти кору( кір, краснуха, паротит) –Пріорікс (Бельгія) і М-М-Р II/ М-М-R II ( США). Обидві безпечні, ефективні і гарантовані державою безоплатно. Ця вакцина використовується понад 50 років. Серйозні реакції на вакцину- вкрай рідкісні. У той же час саме кір може мати важкий перебіг і нести ризик госпіталізації і смерті.
Вірогідність зараження кором для невакцинованої людини, яка контактувала з хворим на кір, становить 90%. У понад 5 % людей, які перехворіли на кір, розвиваються порушення здоров’я на все життя.
Якщо у вашої дитини є 2 дози вакцини, вона захищена і додаткових щеплень від кору не потребує.
Якщо батьки вказують на те, що записи про щеплення їхньої дитини є неправдивими, то можна зробити додаткове щеплення, воно не шкодить дитині, а навпаки - посилює захист.
Усім дорослим, які не були щеплені від кору або не перехворіли на кір потрібно вакцинуватися.