Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Травма на виробництві

24.06.2019
Департамент соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради

Виробнича травма – це будь-яка шкода, що завдано організму під час робочого процесу, а так само профзахворювання та отруєння. До виробничих травм також належать випадки, які сталися під час виконання доручень поза постійним місцем роботи, наприклад, під час відрядження або в спецтранспорті, виділеному для доставки персоналу в встановлені місця.

Що робити, якщо трапилася травма?

Основні обов’язки постраждалої особи – це доповісти про те, що сталося, самостійно або за допомогою свідка, свого безпосереднього керівника. Безпосередній керівник повинен вжити заходів щодо транспортування хворого в лікувально-профілактичний заклад або викликати швидку допомогу.

Оформлення виробничої травми

Після цього потрібно протягом 1 доби із моменту настання нещасного випадку повідомити про те, що сталося Держпраці у Миколаївській області та Дпартаменту праці та соціального питань та охорони здоровя Южноукраїнської міської ради. Також протягом доби на підприємстві необхідно сформувати комісію з розслідування нещасного випадку. Комісія формується наказом. До складу комісії входить керівник підприємства, представники юридичної служби та (або) служби охорони праці та представник Держпраці та ДСП та ОЗ. Загальна кількість членів комісії не обмежена законом, але мінімальна кількість членів – 3 особи. До складу комісії не може бути включений керівник потерпілого, так як він є зацікавленою особою.

Якщо нещасний випадок спричинив за собою смерть або стійку втрату працездатності потерпілого, такий інцидент розслідується спеціальною комісією. Спеціальна комісія формується Держпраці, до складу такої комісії входить 1 представник роботодавця. Якщо мова йде про отруєння, то для розслідування нещасного випадку запрошують працівника «Санепідемстанції».

Комісія знайомиться з матеріалами нещасного випадку (НВ): довідкою з медустанови про травму і стані хворого, письмовими поясненнями свідків НВ, а також проводять слідчі дії на місці, де стався інцидент.

Не пізніше, ніж через 10 днів комісія повинна затвердити акт про нещасний випадок на виробництві, а також встановити ступінь вини потерпілого, керівництва та причини, що призвели до травмування людей. Про винесене рішення доводиться до відома потерпілому або його представникові. Потерпілий може відмовитися від підписання акту комісії, якщо він не згоден з результатами розслідування. В такому випадку це рішення можна оскаржити в судовому порядку. Підставою для виплати при виробничій травмі є довідка з лікарні і складений акт за формою Н 1.

Які виплати покладені при виробничу травму?

Нещасні випадки на виробництві, які спричинили за собою зниження працездатності або смерть співробітника, компенсуються у такому порядку (список зроблених виплат):

– Одноразова допомога в разі повної втрати професійної працездатності або смерті

– Оплата лікарняного при виробничу травму до одужання / оформлення інвалідності

– Пенсія по інвалідності, отриманої на виробництві або в зв’язку з профзахворюванням

– Пенсія по втрати годувальника внаслідок травми або професійного захворювання

– Допомога на дитину, який знаходиться на утриманні

Компенсація за виробничу травму регулюється згідно КЗпП. Призначена сума залежить від офіційно встановленої оплати праці та індексації.