Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

За добу на водних об’єктах Миколаївщини потонуло 5 людей

30.07.2018
Управління з питань НС та взаємодії з правоохоронними органами Южноукраїнської міської ради

Влітку, серед розмаїття варіантів проведення дозвілля чимало громадян обирають відпочинок саме біля водойм. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, не кожен пам’ятає про безпеку. За добу, 29 липня, на Миколаївщині зареєстровано рекордну кількість надзвичайних подій на воді, потонуло  - 5 людей. Протягом тижня - 7.
Перший випадок зареєстровано у с. Лупареве Вітовського району. За інформацією очевидців, чоловік 1951 р.н. під час риболовлі випав з човна в акваторії Бузького лиману та потонув. Тіло загиблого вилучили з води рятувальники аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. 
Пізніше, до Служби порятунку за номером «101», від медиків, надійшла інформація про те, що в акваторії р. Південний Буг у м. Вознесенськ, під час купання зникла жінка 1979 р.н. Тіло загиблої виявили на березі друзі. Підрозділи ГУ ДСНС не залучалися.
У м. Миколаєві на території кооперативу «Річник» в акваторії Бузького лиману під час купання потонув чоловік 1949 р.н. На відстані 20 м від берегу тіло загиблого виявили співробітники 5 взводу Державного воєнізованого гірничо-рятувального (аварійно-рятувального) загону ДСНС.
Не обійшла стороною біда й Арбузинський район, де на місцевому ставку «Новий» с. Мар’янівка, під час купання загинув хлопець 2004 р.н. Як з’ясувалось, вони разом із дівчиною купались та раптово почали тонути. Рибалки, які знаходились поруч, встигли врятувати дівчину, а хлопець пішов на дно.  Рятувальники 6 Державної пожежно-рятувальної частини, під час обстеження акваторії водойми, на відстані 6 метрів від берегу виявили тіло загиблого.
Остання трагедія трапилась у Доманівському районі. Під час купання на р. Чечеклія с. Мостове зник безвісти чоловік 1991 р.н.  На місці другий день поспіль співробітники ДСНС проводять пошукові роботи.
За 4 фактами загибелі людей на водних об’єктах Миколаївської області Головним управлінням ДСНС України у Миколаївській області підготовлено та направлено заяви про вчинення злочину до Головного управління національної поліції для порушення кримінальної справи.

Рятувальники Миколаївщини звертаються до населення з проханням дотримуватись правил безпечної поведінки під час відпочинку на воді!

Пам'ятайте, під час відпочинку на воді забороняється:
- купання дітей без супроводу дорослих;
- купатися у місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані належним чином;
- залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не пристосованих для цього;
- пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів;
- використовувати для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для використання на воді;
- вживати спиртні напої під час купання;
- підпливати близько до плавзасобів, які ходять водоймами неподалік від місць купання;
- допускати у воді ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- подавати помилкові сигнали небезпеки.

Бережіть своє життя та не претендуйте на місце у рейтингу трагічної статистики!

У разі небезпеки звертайтеся за екстреним номером Служби порятунку «101»! 

 

З початку року на водоймах країни загинуло 704 людини

Лише з початку липня на водоймах країни загинуло 189 українців. Цей показник вже значно перевищив минулорічну липневу статистику. Проте, навіть це не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.

Так, на Дніпропетровщині 25 липня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення від працівників поліції про те, що у місті Зеленодольськ Апостолівського району на поверхні каналу, що з’єднує Зеленодольське водосховище та канал Дніпро – Кривий Ріг, плаває тіло чоловіка. На місце події було направлено черговий караул 20 державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області. Прибувши на місце, рятувальники за допомогою човна та мотузки тіло чоловіка доправили до берега та передали працівникам судово-медичної експертизи.

Цього ж дня на Хмельниччині, під час патрулювання на р. Дністер поблизу с. Устя Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, бійці чергової зміни водолазно-рятувального відділення №4 помітили посеред річки напівспущений надувний човен, на якому перебувають люди та подають сигнали про допомогу.

За лічені хвилини бійці ДСНС дістались до потерпілих. Як з'ясувалось, на борту човна перебувало п'ятеро людей. Пізніше вони розповіли, що під час прогулянки водоймою їхній плавзасіб почав різко спускати, і вони не встигли добратись до берега. На щастя, неподалік були надзвичайники, які оперативно врятували громадян та доставили їх на берег цілими та неушкодженими.

Та не завжди подібні випадки закінчуються щасливим порятунком.

Приміром, 25 липня на Закарпатті, в ході проведення пошукових робіт на річці Лазещина у Рахівському районі, фахівці водолазно-рятувального відділення міста Хуст відшукали тіло трирічної дитини, яка потонула напередодні 24 липня.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонуло 704 людини, з яких 70 дітей. При цьому врятовано 561 людина, у тому числі 103 дитини.

Тож, аби зменшити показники загибелі на водних об'єктах, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:

пам'ятайте - відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;

не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;

не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;

температура води повинна бути не нижче +17 °С;

плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;

слідкуйте за штормовими попередженнями і не виходьте у плавання на човнах при сильних поривах вітру;

Шановні громадяни!

Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте

до Служби порятунку за номером 101!

http://mk.dsns.gov.ua