Продовжуючи тему збереження оточуючого навколишнього середовища розповімо Вам про паперові відходи.
Ці відходи займають трохи менше половини всіх твердих побутових відходів. Тобто у середньому кожна сім'я за рік відправляє у сміттєпровід більше 150 кг паперу, хоча папір можна переробляти до 6 разів. Строк його розкладання на звалищах складає 2 – 3 місяця для газетного паперу, 1 рік для картону та 2 роки для офісного паперу.
В багатьох країнах і в Україні в тому числі для потреб паперової промисловості все ще вирубуються величезні площі лісу, в основному дерев хвойних порід. Щоб виросло нове дерево потрібно 20-30 років. Використання макулатури як початкової сировини для виробництва паперу знижує споживання деревини і зберігає місця існування багатьох тварин і птахів.
Знання – як озброєння. Тому, можливо знаючи як сортувати та що можна зробити з макулатури, Вам буде легше зрозуміти вагомість питання, та з’явиться бажання збирати макулатуру та заохочувати інших.
Всі макулатурні відходи діляться на 3 класи:
Клас відходів |
Приклади відходів |
А – високої якості |
|
Б – середньої якості |
вживані книги, каталоги, брошури, проспекти, зошити, блокноти, записні книжки та інша поліграфія з печаткою різних кольорів без корінців і палітурок, випущені на білому папері. |
В – низької якості |
залишки картону і паперу з покриттям і просоченням, тобто бітуміровані, вологостійкі, ламіновані;
|
Паперу є багато сортів, але для пересічного громадянина розрізняють всього два: картон і архів.
Картон – це найчастіше різні коробки, упаковки, шпулі від рулонів, тут багато говорити не варто, всі і так його добре знають.
Архів – це все інше паперове: газети, зошити, книги, журнали, флаєри, агітаційні матеріали.
Здати папір на переробку можливо на пунктах прийому вторинної сировини або спеціальні контейнери для сортування сміття. Паперові відходи для утилізації повинні відповідати певним вимогам, а саме:
- не допускається забруднення матеріалу лакофарбовими засобами, маслами, хімічними речовинами;
- не повинно бути включень дерев'яних, залізних компонентів, кальки і ін. (Файли з пластика, скріпки, скотч, скоби, папки);
- не приймається сира макулатура, брудна, ламінована, що зазнала горіння;
- папір, зібрана в забруднених отруйними речовинами місцях, не підходить. Наприклад, біля лікарень, поліклініки, на звалищах, поблизу ветеринарних пунктів.
Попередньо необхідно відсортувати відходи по виду матеріалу:
білий папір (з печаткою та підписами);
картон;
журнали;
газети;
книги.
Макулатура використовується у виготовленні гофрованого картону, що використовується для пакування різноманітної продукції та її захисту при трансформуванні.
Основним компонентом є старі картонні ящики й коробки. З використанням макулатури також виробляють тарний картон, картон для коробок та різноманітні упаковки – коробки, картонні прокладки, пакувальні коробочки, піддони тощо. Картон – є екочистим матеріалом та не шкодить природі. Його можна перероблювати вічно.
Тари для яєць (саме ті, що ми обираємо при покупці), також виготовляють з макулатури.
Також з макулатури виготовляють папір. Наприклад, газетний. Газетним, зазвичай, називають тонший папір сірувато-бежевого кольору. Його використовують для нотаток, записів та друку книг, блокнотів, та газет.
Все більшим попитом в Україні, що в світі набрало великих оборотів, використовується папір з втор сировини для офісних потреб. Окрім цього, з макулатури виробляють паперові пакети, саше, конверти та багато інших подібних товарів.
Ще одним вагомим аспектом використання макулатури можна назвати гігієнічний.
Використання макулатури дозволяє зменшити витрати на виробництво цих товарів, робить продукцію екологічно чистою та зберігає природу, адже щоб врятувати одне дерево від вирубки, необхідно зібрати для вторпереробки близько 80 кг паперу.
Багато хто вважає, що збереження природне справа екологів, біологів та інших спеціалістів, а насправді це обов’язок кожного, адже дбайливе ставлення до природи та прагнення до її збереження це неоціненний дарунок майбутнім поколінням.
Пункти прийому макулатури:
ККП «Кобзар» - пр. Соборності, 5