Щодня в Україні фіксуються випадки надзвичайних подій на водоймах. Однак, коли йдеться про десятки потонулих за добу — який ще привід потрібен для людей, аби прислухатися до застережень рятувальників? Лише впродовж вихідних, 7-8 липня, на водних об’єктах країни загинуло 20 осіб! Саме так, для двадцяти родин ці звичайні літні вихідні обернулися справжньою трагедією. Вражаючий показник людської необачності та безвідповідальності... Проте, навіть попри таку моторошну статистику, люди продовжують вирушати до місцевих озер та річок, які часто не пристосовані для купання та, нехтуючи заборонами, і далі наражають себе на небезпеку.
Зокрема, тільки у Києві впродовж однієї доби столичні рятувальники тричі отримували виклики про те, що у річці Дніпро знаходяться тіла потопельників.
У Запорізькій області також зафіксовано три смертельні випадки на воді упродовж 8 липня. Одного загиблого вилучили з Азовського моря, а ще двох — з річки Берда Бердянського району.
Крім того, на Київщині та Черкащині тривають пошуки загиблих, які потонули з необережності кількома днями раніше.
Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 553 людини, з яких 52 дитини. При цьому врятовано 327 громадян, у тому числі 40 дітей.
Тож, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об'єктах країни, фахівці Служби порятунку патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!
Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки! Зокрема:
Шановні громадяни!
Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до
Служби порятунку за номером 101!