У зв’язку із пониженням температурних показників на території Миколаївської області водойми почали вкриватися льодовим покриттям. Однак крига ще тонка та небезпечна!
Так, 15 січня цього року зареєстрований перший епізод, в результаті якого хлопець потрапив у льодову пастку. Подія сталася приблизно о 16 годині на р. Південний Буг на міському пляжі, двоє неповнолітніх хлопців вигулювали свого собаку, працівники рятувального посту на міському пляжі, старший матрос рятувальник-черговий рятувального посту Кущовий В.С та матрос рятувальник Івашко Ю.І. провели з вищевказаними хлопцями профілактичну бесіду щодо безпечного поводження на льоду, але нехтуючи наданою інформацією, неповнолітній юнак Х. 2005 р.н. учень Южноукраїнської міської школи, вибіг на лід за своєю собакою та на відстані близько 10 м від берега провалився у холодну воду. Професійними діями вищезазначених працівників рятувального посту врятували з холодної води хлопця та його собаку. Доправили до приміщення рятувального посту де надали домедичну допомогу (обігріли, розтерли розчином спирту та напоїли гарячим чаєм). Потерпілого передали батькам, які від госпіталізації відмовилися.
Рятувальники Миколаївщини наголошують! Будьте пильними та обережними! Приділяйте особливу увагу дозвіллю дітей та не дозволяйте їм виходити на лід без супроводу дорослих. Навчайте молодь правилам безпеки!
Перш ніж ступати на лід, слід впевнитися в тому, що крига міцна:
Лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший.
Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 5-7 см.
Для групи людей безпечним є лід завтовшки не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині яка йде попереду.
При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ перевіряти міцність льоду ударами ніг!
Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.
Рибалкам слід пам'ятати:
- не можна пробивати поряд багато лунок;
- не можна збиратись на льоду великими групами;
- не можна пробивати лунки на переправах;
- не можна ловити рибу біля промоїн;
- потрібно завжди мати при собі мотузку довжиною 12-15 м.
Що робити, якщо Ви провалились у холодну воду:
- не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою;
- намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
- намагайтесь якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік звідки Ви прийшли, де міцність льоду вже відома.
Якщо у Вас на очах під лід провалилась людина, то:
- крикніть, що Ви йдете на допомогу;
- наближайтесь до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
- підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру;
- не підповзаючи до самого краю ополонки, подайте потерпілому палицю, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;
- витягши потерпілого на лід, разом з ним поповзом повертайтесь назад.
Будьте обережними та пам’ятайте ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ рятує життя!