Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Інформація про роботу спостережної комісії при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради за 2017 рік

10.01.2018
  Спостережна комісія при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

При виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради діє спостережна комісія, до складу якої входить 11 осіб - представників органів місцевого самоврядування та громадських організацій, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2004 № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2010 року № 1042 «Про внесення змін до Положення про спостережні комісії».

Спостережна комісія при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради здійснює свою роботу в формі засідань. З початку 2017 року проведено 5 засідань спостережної комісії, на яких було розглянуто 10 питань та прийнято 1 постанову. Це - здійснення громадського контролю за поведінкою осіб, умовно-дострокового звільнених від відбуття покарання; соціальний супровід осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі та звільнених від відбуття покарання з випробуванням; надання гостро потребуючим з числа осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі, адресної допомоги; працевлаштування громадян працездатного віку, звільнених з місць позбавлення волі, залучення їх до відповідного перенавчання професіям, які мають попит на ринку праці; профілактика злочинності серед осіб засуджених до покарань без позбавлення волі; зайнятість працею осіб засуджених до покарань без позбавлення волі.

З початку 2016 року на обліку спостережної комісії перебувало 11 осіб, умовно-достроково звільнених від відбуття покарання, знято з обліку – 7 осіб, на даний час перебуває – 4 особи. Облік осіб даної категорії проводиться на підставі звірок з Южноукраїнським відділом поліції Первомайського відділу Головного управління Національної поліції в Миколаївській області та Арбузинським міськрайонним відділом з питань пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробацій.

Членами спостережної комісії проводиться робота щодо здійснення громадського контролю за поведінкою осіб, звільнених з місць позбавлення волі умовно-достроково, протягом невідбутої частини покарання, шляхом спільного щомісячного інспектування за місцем проживання цих осіб. З метою недопущення вчинення повторних правопорушень та громадського контролю на протязі поточного року інспекторами громадських пунктів охорони порядку було проведено 88 перевірок за місцем мешкання осіб умовно-достроково звільнених від відбуття покарання. В ході перевірок були надані правові консультації, інформаційні послуги щодо працевлаштування, необхідності здійснення флюорографічного обстеження, попереджено про кримінальну та адміністративну відповідальність. Всім особам надана інформація про види послуг та допомог, які надаються департаментом соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради, Южноукраїнським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Южноукраїнським міським центром зайнятості, Южноукраїнської міською організацією Товариства Червоного Хреста України.

З початку 2017 року в Южноукраїнському міському центрі зайнятості були зареєстровані як безробітні 3 особи, які звільнилися з місць позбавлення волі. Робота з цією категорією громадян проводиться відповідно до чинного законодавства. Надаються визначені види забезпечення та соціальні послуги, а саме: допомога по безробіттю, в тому числі одноразова її виплата для організації підприємницької діяльності, допомога на поховання у разі смерті безробітного або особи, яка перебуває на його утриманні, професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації, профорієнтація, пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. Крім сприяння в пошуку роботи, безробітним громадянам надається профорієнтаційна допомога, пропонується проходження навчання та перенавчання за кошти служби зайнятості. З метою трудової адаптації та матеріальної підтримки, безробітні мають можливість прийняти участь в оплачуваних громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

З початку 2017 року фахівцями із соціальної роботи Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено соціально профілактичну роботу з 36 молодими особами, з яких 28 осіб – молодь, яка засуджена до покарань не пов’язаних з позбавленням волі або звільнена від відбування покарання з випробуванням. За результатами наданих послуг задоволено потреби 28 осіб в отриманні первинної психологічної допомоги, 36 особам надано консультації юридичного спрямування, 28 особи направлено до комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня», 4 особам сприяли у відновленні реєстрації, відновленні документів про освіту, перенаправлено до Южноукраїнського міського центру зайнятості та департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради.

До департаменту соціальних питань та охорони здоров’я Южноукраїнської міської ради з початку 2017 року звернулося 3 особи, звільнені з місць позбавлення волі, які отримали грошову допомогу на загальну суму 900 грн., 1 особа отримала продуктовий набір на загальну суму 74 грн.

На офіційному сайті міста Южноукраїнськ, у приміщеннях автовокзалу, комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня», Южноукраїнського міського центру зайнятості розміщена інформація з питань прав і гарантій засуджених осіб, проблем соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, інформаційні буклети, у яких зазначено місце та номери телефонів, де громадяни можуть отримати більш детальну інформацію про послуги та допомоги.

З метою забезпечення діяльності спостережної комісії при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради на принципах гласності, відкритості та прозорості, на її засідання запрошуються представники Южноукраїнського відділу поліції Первомайського відділу Головного управління Національної поліції в  Миколаївській області, Южноукраїнського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Миколаївській області, Южноукраїнського міського центру зайнятості, служби у справах дітей Южноукраїнської міської ради, прокуратури міста Южноукраїнськ та комунального закладу «Южноукраїнська міська лікарня».