Здебільшого, основними причинами виникнення пожеж у помешканнях є порушення громадянами правил пожежної безпеки під час експлуатації електрообігрівачів та печей, а також паління у приміщенні, дитячі пустощі з вогнем, перенавантаження або несправність електромережі.
Зокрема, саме паління у ліжку стало ймовірною причиною загибелі молодого чоловіка на пожежі у Харківський області 21 листопада. Трагедія сталася у приватному дерев’яному житловому будинку в селі Островерхівка Зміївського району області. Будинок знаходився далеко на околиці села, тож місцеві мешканці не відразу помітили лихо і викликали пожежних. Вони побачили вже велику заграву, яка здіймалась над дахом. Щоб дістатися будинку, вогнеборцям довелось подолати 26 км бездоріжжя, розмитого дощем. На момент прибуття дерев’яний будинок площею 100 кв.м. палав повністю, а дах і перекриття були зруйновані. Зі слів мешканців, в оселі міг знаходитись чоловік 1973 року народження. Рятувальники приступили до гасіння пожежі та розпочали пошуки людини. Бійцям ДСНС довелось докласти багато зусиль, щоб розібрати уламки зруйнованих будівельних конструкцій. Під ними вони й виявили обгоріле тіло чоловіка.
Шкода, що нагадувати громадянам про важливість дотримання правил пожежної безпеки доводиться у такий жорстокий спосіб. - красномовною статистикою...
Випадки загибелі на пожежах у побуті минулої доби були зафіксовані також у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Полтавській областях, а також на Житомирщині, де вогонь забрав життя одразу двох людей.
Тож, заважаючи на кількість загиблих та постраждалих наших співвітчизників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
не паліть у ліжку;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
подбайте про захист помешкання при користуванні пічним або газоваим опаленням.
При виникнені пожежі необхідно негайно викликати вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина має вирішальне значення! Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.