З часу, коли температура повітря за вікном істотно знизилася і громадяни почали опалювати свої домівки, показник трагічних випадків у житловому секторі лякає стабільно високими цифрами. Проте минула доба встановила справжній антирекорд — одразу 8 українців загинули на пожежах у побуті 1 листопада! Водночас травми різного ступеню важкості отримали ще 5 осіб, а 12-х вдалося врятувати.
І це при доволі невеликій кількості займань у житловому секторі. Зокрема, впродовж минулої доби в Україні виникло 96 пожеж у помешканнях громадян.
Як зазначають вогнеборці, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки у побуті. Паління у ліжку, перевантаження електромережі та побутових приладів, старі обігрівачі, несправне пічне опалення, а також недбалість дорослих по відношенню до власних дітей. Йдеться про залишені без нагляду сірники та яскраві запальнички у місцях, що легко доступні для малюків, а також численні випадки, коли малолітні діти залишаються вдома сам на сам з увімкненими електроприладами. З високою вірогідністю ці фактори призводять до пожеж у помешканнях.
Статистика свідчить про те, що найчастіше жертвами вогняної стихії стають літні люди, а також багатодітні сім'ї, та громадяни, які опинилися в складних життєвих умовах.
Так, у Миколаївській області у селі Сухий Єланець Новоодеського району внаслідок пожежі, що виникла в одноповерховому житловому будинку загинуло 2 громадян: чоловік 1969 року народження та жінка 1976 року народження.
Також в одному з приватних будинків у Чернігові, внаслідок несправної електромережі сталася пожежа, яка забрала життя самотнього власника помешкання 1948 року народження.
Водночас у Київській області на пожежі у власному будинку також загинув власник 1925 року народження.
Крім того, випадки загибелі зафіксовані минулої доби також на Дніпропетровщині, Хмельниччині, Одещині, та у місті Києві.
Загалом, з початку року показник загиблих та постраждалих на пожежах становить вже 1 тис. 259 та 1 тис. 210 осіб відповідно.
Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.
Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:
слідкуйте за станом та справністю електромережі;
у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
не паліть у ліжку;
не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі;
подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання.
Пам'ятайте!
Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.