Щодня вогнеборці ДСНС ліквідовують сотні пожеж по всій території України, які призводять не лише до значних матеріальних збитків, але й, що найголовніше — до загибелі та травмування громадян. Так, лише минулої доби у житловому секторі країни виникло 76 пожеж, внаслідок яких загинуло 2 людей, а ще 9 — постраждали.
Зазвичай, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, а також залишені без нагляду сірники та яскраві запальнички у місцях, що легко доступні для дітей майже завжди призводять до займань у помешканнях.
Особливо прикро, коли внаслідок недбалості дорослих на пожежах травмуються, або ж навіть гинуть маленькі громадяни.
Зокрема, моторошна трагедія сталась днями у столиці, де на пожежі загинув 5-річний хлопчик. 10 вересня о 12:16 до Служби порятунку м. Києва надійшло повідомлення про пожежу в одній із квартир на 8-му поверсі 9-поверхового житлового будинку по вул. Симиренка, 24. Прибувши на місце події, рятувальники провели розвідку та встановили, що в квартирі перебувають люди. Силами вогнеборців з помешкання було врятовано чоловіка з сильними опіками та жінку, а також евакуйовано з квартири поверхом вище жінку та двох дітей. Однак, 5-річних хлопчик з квартири, де виникла пожежа, на жаль, не вижив. Які причини призвели до лиха наразі встановлюють фахівці
Важко визнавати, але байдуже ставлення громадян до питань пожежної безпеки щоразу доводиться підтверджувати невтішною статистикою.
Загалом, з початку року показник загиблих та травмованих на пожежах вже становить 1 тис. 59 та 1 тис. 10 осіб відповідно.
Тож, заважаючи на статистичні показники загибелі наших співвітчизників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.
Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань. Зокрема:
Пам'ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.