Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Як поводитися під час ожеледиці

26.01.2017
Управління соціального захисту населення, охорони здоров’я та праці Южноукраїнської міської ради

Хоча зима поки що більше схожа на весну, однак прогноз на наступні дні віщує нам уже морозні дні й ночі. Тож зверніть увагу на те, як поводитися під час ожеледиці, щоб не потрапити до травмпункту. 

По слизькій поверхні необхідно ходити не поспішаючи, розслабивши ноги в колінах і ступаючи на всю ступню. Руки не повинні бути зайняті сумками, а якщо сумка все ж є, то вона має бути такою, щоб можна було носити її через плече. Під час руху не тримайте руки у кишенях, бо можете зазнати важких травм та переломів після падіння.

Під час ожеледиці необхідно підготувати відповідним чином взуття. Для цього можна прикріпити на каблук шматок поролону чи лейкопластиру можна натерти наждаковим папером підошву та прикріпити його на підошву, або намазати підошву клеєм типу «Момент» — і поставити взуття на пісок для утворення шорсткого шару. Найкращими для ходіння по слизькій поверхні є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи без великих каблуків.

Обходьте металеві кришки люків, вони, як правило, покриті льодом, можуть бути погано закріплені і перевертатися, що збільшує небезпеку отримання серйозної травми.

Не ходіть по краю проїжджої частини дороги. Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду й ожеледі. Пам’ятайте, що в ожеледь значно збільшується гальмівний шлях машини і що падіння перед транспортним засобом, який рухається, призводить до загибелі або до інвалідності. 

Намагайтеся ходити по тротуарах, які оброблені піском або по не протоптаному снігу на внутрішньому боці тротуару.

Якщо уникнути замерзлої ділянки не вдається, то, ступаючи на лід, робіть максимальне навантаження на носок, а не на п'яту.

Тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже великою небезпекою є бурульки. У період танення льоду і снігу бурульки становлять найбільшу небезпеку.

Під час руху в ожеледь будьте готові до падіння. При порушенні рівноваги швидко присядьте. Це найреальніший шанс залишитися на ногах. Та якщо утриматися все ж не вдалося, то падайте з мінімальною шкодою для свого здоров’я. Для цього відразу присядьте, щоб знизити висоту падіння, згрупуйтеся і напружте м’язи, а торкнувшись землі, обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться.

Якщо після падіння відчули біль у голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини, гематоми – негайно зверніться до лікаря чи в травматологічний пункт, інакше можуть виникнути ускладнення.

Будьте обережними, коли виходите на вулицю. Дотримуючись описаних порад, ви мінімізуєте ризик падіння під час ожеледиці.