Головна мета служби зайнятості - щоб кожен українець мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.
Сьогодні клієнт служби зайнятості номер один – роботодавець. На сьогоднішній день переважна більшість підприємств, установ та організацій міста стали постійними клієнтами та соціальними партнерами служби зайнятості. Ми надаємо роботодавцям широкий спектр послуг щодо підбору персоналу абсолютно безкоштовно. Не чекаючи відповідних законодавчих змін, служба зайнятості вже реформується і покращує свої сервіси. Зокрема, Служба освоює нові сучасні технології – відеорезюме, відеопрезинтації вакансій, он – лайн співбесіди, комунікація із безробітними через соціальні мережі, тощо. Одна із ключових послуг, яку роботодавці отримують у центі зайнятості – це підбір компетентних та кваліфікованих співробітників. Укомплектувати штат через Службу зайнятості можуть, як невеликі підприємства із штатом всього у кілька співробітників, так і великі підприємства. При цьому, для служби зайнятості не існує обмежень по кількості співробітників, яких необхідно підібрати. Підбір працівників відбувається, як класичним методом аналізу резюме та співбесід, так і за допомогою «потокових співбесід» або ярмарок вакансій. Тобто, служба зайнятості організовує захід для конкретного роботодавця та запрошує туди шукачів роботи, які відповідають визначеними ним критеріями.
Служба зайнятості також здійснює навчання працівників під замовлення роботодавця. Що це означає: у підпорядкуванні Служби зайнятості діють 11 Центрів професійно – технічної освіти. Після проходження курсу навчання в ЦПТО безробітні можуть опанувати одну з 77 робітничих професій під замовлення конкретного роботодавця.
Сьогодні для втілення в життя норм Закону України «Про зайнятість населення» ми реалізуємо завдання щодо стимулювання підвищення зайнятості населення шляхом створення нових робочих місць, в першу чергу для осіб, які недостатньо конкурентні на ринку праці, з наданням роботодавцю 100% компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Головне у співпраці з роботодавцями – формування та збереження трудового колективу кожного підприємства, організації чи установи.
Ще один важливий напрямок роботи служби зайнятості – це громадські та тимчасові роботи. Керівники комунальних підприємств міста докладають немало зусиль, щоб їх території були чистими та охайними. Проте, підтримувати бажаний порядок власними силами не завжди вдається через нестачу коштів та працівників. Вирішувати ці проблеми громаді допомагає служба зайнятості у напрямку організації та проведенні громадських робіт. Користь від цієї послуги очевидна як для місцевої ради, так і для безробітних, залучених до громадських робіт. Тимчасова зайнятість для безробітних є важливою і корисною, адже дозволяє відновити професійні навички, підвищити мотивацію до праці і є поштовхом для постійної зайнятості.
Окрема увага центру зайнятості приділена працевлаштуванню демобілізованих учасників АТО. Це та категорія людей, яка потребує особливої уваги та допомоги в адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці. В поточному році за спрянням служби зайнятості було працевлаштовано 18 шукачів роботи. З вересня поточного року вступили у дію зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення». Реалізація положень Закону сприятиме працевлаштуванню учасників антитерористичної операції, оскільки відповідно прийнятих змін роботодавцю, який працевлаштує на нове робоче місце за направлення Державної служби зайнятості зазначених осіб строком не менше ніж на два роки, щомісяця компенсуються виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Одним із важливих напрямів роботи служби зайнятості є професійна орієнтація населення, головна мета якої – орієнтація на потреби ринку праці, формування усвідомленого підходу до вибору професії, мотивації до легальної зайнятості. Задля популяризації робітничих професій профорієнтаційну роботу ми проводимо не тільки з дорослим населенням, а й з учнівською молоддю.
В рамках реформи служба зайнятості пішла на серйозну реорганізацію структури – планується зменшення (майже на 40%) адміністративно – господарського персоналу базових центрів зайнятосіт. Ці функції будуть передані до обласних центрів, що дозволить суттєво зменшити документообіг. Разом з тим, буде збільшено кількість фахівців, які безпосередньо надають послуги населенню та роботодавцям. Це дозволить покращити якість надання таких послуг. Також, для мінімізації адміністративного навантаження, базові центри зайнятості втратять статус юридичних осіб. Замість них будуть створені філії. Коли відповідні законодавчі зміни набудуть чинності, процес впровадження позитивних змін у роботі служби зайнятості буде йти набагато швидше.
Ми покращуємо свої сервіси і переходимо на абсолютно нові принципи роботи. Це стосується як обслуговування клієнтів, так і внутрішньої організації праці. Зокрема, всі закупівлі в центрі зайнятості (як товарів, так і послуг) відбуваються відкрито – через систему «Прозоро».
Южноукраїнський міський центр зайнятості і надалі продовжить активну роботу для досягненні своєї мети – бути корисним людям.