23 листопада в інформаційному центрі Южно-Українського енергокомплексу підбито підсумки традиційного конкурсу рефератів «Ядерна енергетика та суспільство», який щорічно проводиться серед старшокласників середніх шкіл, гімназії та учнів машинобудівного ліцею міста-супутника атомної станції. Організатори конкурсу - управління інформації та громадських зв'язків ВП ЮУАЕС і міське управління освіти та науки.
З 9 представлених проектів для публічного захисту журі відібрало 4 кращих, автори яких боролися за право представляти Южноукраїнськ в другому завершальному етапі конкурсу в Києві. Оцінюючи роботи, члени журі (до його складу входили представники міського управління освіти, відділів охорони навколишнього середовища, радіаційної та ядерної безпеки, а також управління інформації і громадських зв'язків ВП ЮУАЕС), звертали увагу на спеціальні знання в питаннях ядерної енергетики, враховували самостійність, виявлену при підготовці реферату, оригінальність мислення та вміння розкрити тему.
За підсумками конкурсу «Ядерна енергетика та суспільство» кращою роботою визнано реферат «Економічна ефективність АЕС» учня 10-го класу Южноукраїнської гімназії Владислава Крилєва. «В майбутньому я хотів би пов’язати своє життя з атомною енергетикою, тож мені було цікаво вивчити історію галузі та перспективи її розвитку, - розповів у інтерв’ю місцевим ЗМІ переможець. – Працюючи над економічним розділом реферату, я провів власне дослідження серед мешканців Києва, Одеси, та населених пунктів 30-метрової зони АЕС. Переважна більшість опитаних - 89% проти 11% - не готові відмовитись від атомної енергетики на користь альтернативних джерел енергії за нинішніх тарифів на електричний кіловат. Цифри показові».
Друге місце журі конкурсу присудило учениці 11 класу Поліні Шепель за роботу «Система безпеки АЕС», третє - 10-класнику Максиму Куценку за реферат «Найнезвичайніші джерела відновлюваної енергії», заохочувальний приз отримала учениця 10 класу Катерина Зикова за роботу «Енергозбереження у багатоквартирних будинках» (всі трое – учні міської загальноосвітньої школи №4).
Головна мета конкурсу, який проводиться в місті енергетиків вже більше 20 років, - виявити обдаровану молодь, яка проявляє схильність до професійної діяльності в ядерній галузі. Теми підготовлених робіт свідчать про те, що підростаюче покоління не лише серйозно цікавиться професією атомника, а й замислюється про питання енергозбереження та енергоефективності атомноенергетичних об'єктів, їхній вплив на довкілля, формування об'єктивної громадської думки про АЕС, залучення альтернативних джерел до енергозабезпечення держави.
Автори трьох кращих робіт стануть учасниками Всеукраїнського конкурсу «Ядерна енергетика і світ», організаторами якого виступають Українське ядерне товариство та НАЕК «Енергоатом» за участі профільних вишів України – Київського, Одеського та Львівського політехів, що готують кадри для вітчизняної атомної енергетики. Його підсумки традиційно буде підбито в кінці року.