Події в Луганській та Донецькій області, де в боях віддають життя українські чоловіки, дружини залишаються вдовами, а діти — сиротами, стосуються кожного. Бойові дії колись закінчаться, і додому повернуться ті, кому судилося вижити, пройшовши через пекло бойових дій. Але в учасників бойових дій, в їх головах війна триватиме, можливо, все життя. Як допомогти створити якщо не мир, то хоча б стійке перемир’я цим людям, яким доля приготувала випробування війною? Іноді психологічні травми можуть бути більш небезпечні, ніж травми фізичні — вони здатні нашкодити здоров'ю і життю самих солдатів, а також тих, хто їх оточує. Це та інше тривожить не тільки професіоналів ,а й тих кому судилося опинитися у непростих умовах – жінок, батьків, дітей.
18 жовтня на базі Южноукраїнської загальноосвітньої школи №4 кризисними психологами Миколаївської області проведена зустріч з членами сімей учасників АТО «Допоможи мені повернутися». Дружинам, батькам, рідним і близьким українських героїв, присутнім на зустрічі, запропоновані рекомендації, які сприятимуть/полегшать подолати посттравматичний синдром.
Ситуації, які обговорювалися:
– як вірно надавати підтримку;
– знімати напругу та переживання;
–протидіяти стресу;
– як правильно підготуватися до повернення близької людини із зони АТО.
І одне з важливих завдань – це підготуватися до повернення чоловіка, батька, сина. А на це потрібно багато сил, терпіння, витримки та розуміння.
Ці рекомендації не містять універсальних відповідей на всі проблеми багатогранного і складного життя. Проте знання психологів, виходячи із конкретних обставин, унікальних ситуацій, допоможе Герою війни повернутися до мирного життя.