З настанням літнього періоду набуває актуального питання боротьби з амброзією полинолистою, яка розпочала свою вегетацію та є найнебезпечнішою з карантинних бур’янів, які розповсюджені на території міста.
Небезпеку даного карантинного бур’яну є пилок, що викликає в людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з’являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. В пилку амброзії містяться особливі білки – антигени Е і К. Через слизову оболонку антигени потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання.
Амброзія полинолиста має розтягнутий період сходів. За сприятливих умов сходи її можуть з’являтися впродовж всього вегетаційного періоду. Від материнської рослини насіння може переноситися на значні відстані водними потоками (насіння добре тримається в воді, оскільки має повітряний мішок, а поверхня гідрофобна і здатна не розмокати до 2 год.), вітром, птахами, для яких насіння амброзії є кормом, на колесах транспортних засобів, на взутті людей.
Амброзія полинолиста – вологолюбна рослина, але здатна пристосовуватись і до посушливих періодів. Рослина здатна рости на більшості типів ґрунтів. В населених пунктах найбільш розповсюджена амброзія на землях з порушеним природним трав’янистим покровом, домінування якої визначається ступенем порушення рослинного покрову.
Отже, за оптимальних умов амброзія дає спалах розвитку і стає домінуючим видом бур’яну; за несприятливих умов вона зустрічається рідше, насіння продукує менше, але все ж зберігається як вид. В зоні широкого розповсюдження зустрічається в різних рослинних угрупованнях.
На території міста Южноукраїнська з метою локалізації вогнищ бур’яну комунальними підприємствами розпочалася комплексна боротьба, яка передбачає видалення вручну оскільки тільки даним заходом можливо повністю знищити рослину.
Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої для здоров’я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності на прилеглих до них територіях. Порушення вимог відносно виконання фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої спричиняє за собою накладення штрафів згідно ст. 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».
Управління житлово-комунального господарства Южноукраїнської міської ради додатково звертається до суб’єктів господарювання з попередженням щодо обов’язковості знищення амброзії полинолистої на своїх прилеглих територіях.
Знищуйте амброзію полинолисту – небезпечний карантинний бур’ян!