24 лютого на Южно-Українській АЕС у форматі «круглого столу» відбулася зустріч з представниками громадськості та органів місцевого самоврядування міста-супутника - Южноукраїнська. Її було організовано в рамках підготовки підприємства до громадських слухань з питання продовження проектного терміну експлуатації енергоблоку №2, які пройдуть у період з 25 березня по 20 квітня 2015 року.
Четвертий в поточному році візит гостей на южно-український майданчик був організований відділом роботи з громадськістю та ЗМІ підприємства. Він став продовженням циклу заходів для жителів населених пунктів, прилеглих до зони спостереження атомної станції. У його рамках візитери традиційно побували на Ташлицькій ГАЕС, Олександрівській ГЕС і повномасштабних тренажерах блочних щитів управління енергоблоків №№1, 2 та 3, заслухали інформацію з обґрунтування та підготовки другого життя атомного блоку-«мільйонника» №2 і щодо контролю радіаційного стану навколишнього середовища, що проводиться в 30-км зоні розташування АЕС.
Під час відкритої дискусії в форматі «питання-відповідь» представники громадськості задали фахівцям-атомникам багато питань на теми, що їх цікавлять, і отримали на них вичерпні відповіді. Обговорювались питання експлуатації та перспектив розвитку Южно-Української АЕС, надходжень до міського бюджету коштів соціальної програми добудови Ташлицької ГАЕС і субвенції на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає в зоні спостереження АЕС, а також теми, що торкаються пільгового тарифу на електроенергію для жителів Южноукраїнська та майбутніх можливих віялових відключень у місті енергетиків.
Головним на зустрічі, безумовно, було питання продовження розрахункового терміну служби блоку №2. Її особливістю стало те, що всі присутні не сумніваються в необхідності продовжити життя другого блоку та можливості його подальшої безпечної експлуатації. Разом з тим городян цікавила участь АЕС у забезпеченні життєдіяльності Южноукраїнська. Кому, як не його мешканцям відомо, що завдяки атомній станції серед південного степу виросло сучасне та красиве місто і що його головне підприємство завжди було і залишається одним з основних наповнювачів місцевого бюджету.
Депутат міської ради Олена Кокол висловила сподівання, що атомна станція й надалі збереже позицію лідера в усіх соціально-економічних сферах діяльності регіону та міста-супутника. «Доля кожного з нас, хто проживає тут, так чи інакше пов'язана з АЕС, тому навряд чи сьогодні знайдеться хоч одна людина, яка буде проти продовження терміну експлуатації другого енергоблоку», - висловила вона думку городян в інтерв'ю відомчим ЗМІ.
За підсумками роботи «круглого столу» представники місцевих громадських організацій зазначили важливість таких заходів для встановлення ще тісніших контактів з атомниками, підкресливши, що діалог між громадськістю та атомниками можливий і потрібний.