любовь не завидует, любовь не превозносится,
не гордится, не бесчинствует, не ищет своего,
не раздражается, не мыслит зла,
не радуется неправде, а сорадуется истине;
всё покрывает, всему верит,
всего надеется, всё переносит.
11 лютого, з нагоди Дня усіх закоханих у приміщенні Южноукраїнського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено чергове заняття Школи відповідального батьківства.
Сьогодні у світі відбувається руйнація інституту сім’ї, молоді люди відмовляються вступати до шлюбу, багато з них надають перевагу так званому «громадянському шлюбу». Саме тому, темою заняття стало: «Громадянський шлюб – це як жити з відкритими дверима. Хто в домі господар?».
Слухачі Школи мали змогу порозмірковувати й подискутувати над вічною дилемою: «Хто має бути в домі головою», чому людей приваблює громадянський «пробний шлюб», які обов’язки мають чоловік та дружина в сім’ї.
Відомий вислів, що в «громадянському союзі» живуть ніби з відкритими дверима, так що завжди можна втекти. Але якщо в будинку завжди відкриті двері, то жити в ньому холодно, незатишно і небезпечно.
З метою зміцнення сімейних взаємовідносин у родинах слухачів Школи на занятті були вироблені «золоті правила для подружжя»:
- перша властивість любові – довготерпіння;
- в сім’ї важливо чітко усвідомлювати межі своїх дій або бездіяльності та їх наслідки;
- у відносинах між чоловіком та дружиною завжди має бути присутньою взаємоповага;
- не перетворювати подружнє життя на змагання за владу та інші.
Всім хочеться мати сім’ю, домашній затишок, любити один одного. Частіше люди намагаються знайти щастя в «громадянському шлюбі» і не знаходять. Це лише спосіб піти від реальності, забути те, що справжнє щастя можливе лише коли подружжя повністю вірить один одному і відповідають один за одного.