Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Бесіди з батьками

03.12.2014
Сектор кримінальної міліції у справах дітей Южноукраїнського міськвідділу УМВС

27 листопада 2014 року ст. оперуповноваженим СКМСД Южноукраїнського МВ УМВС капітаном міліції Васильковською Ю.  спільно з  в.о. дільничного інспектора міліції Южноукраїнського МВ УМВС ст. л-нтом міліції Сірим В. прийнято участь в проведенні батьківських зборів в ДНЗ "Южноукраїнський професійний ліцей" . Під час спілкування з батьками учнів навчального закладу, було звернуто  увагу на виховання дітей.

З метою ранньої профілактики правопорушень відносно підлітків, своєчасного виявлення фактів насильства над дітьми – співробітниками міліції роз’яснено   норми діючого законодавства, а саме:   ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) санкцією якої передбачено відповідальність за умисне вчинення відносно членів сім’ї будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

Роз’яснено, що такі дії тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'яти діб.

Кримінальне законодавство України, на відміну від адміністративного, не містить окремої статті, якою б передбачалась відповідальність за вчинення саме сімейного насильства. Разом з цим, чимало статей Кримінального кодексу України (ККУ) передбачають відповідальність за кримінальні правопорушення, які можуть бути пов’язаними з насильством в сім’ї та часто вчиняються відносно членів родини. Це, зокрема, нанесення тілесних ушкоджень різного ступеню тяжкості (статті 121, 122, 123, 125 ККУ), побої і мордування (ст. 126 ККУ), погроза вбивством (ст. 129 ККУ), зґвалтування (стаття 152 ККУ), насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом (ст. 153 ККУ) та інші. Найбільш тяжкими злочинами даної категорії є умисні вбивства  (стаття 115 ККУ).

Поряд з притягненням до адміністративної чи кримінальної відповідальності до особи, яка вчинила насильство в сім’ї, можливе застосування також заходів цивільно-правової відповідальності, що полягає в необхідності відшкодування потерпілому завданої моральної та матеріальної шкоди.

До відому присутніх доведено, що у разі вчинення насильства в сім’ї або реальної його загрози необхідно обов’язково звернутися до Южноукраїнського МВ УМВС. Це можна зробити зателефонувавши на телефон  чергової частини тел. «102», 2-54-00,  або відвідавши міськвідділ чи найближчий дільничний пункт міліції особисто.

 

 Після закінчення  бесіди  з батьками, адміністрація навчального закладу висловила слова подяки за проведений захід.