30 травня у ВП "Южно-Українська АЕС" завершилося триденне засідання Ради фахівців з електротехнічного обладнання НАЕК "Енергоатом". У ньому традиційно взяли участь представники дирекції енергокомпанії, вітчизняних атомних станцій, а також організацій-розробників і виробників обладнання, яке використовується в електротехнічних пристроях.
Перший день роботи Ради був присвячений презентації нових розробок. У числі фірм, що представили свою продукцію, були як вітчизняні, так і зарубіжні (Франція, Німеччина) компанії. "Виробники добре знають наш колегіальний орган - Раду електриків АЕС, - і заздалегідь подають заявки на участь у його засіданнях, - розповів у перерві представникам ЗМІ голова Ради начальник відділу електротехнічного обладнання і пожежної безпеки дирекції з продовження експлуатації НАЕК "Енергоатом" Сергій Талько. - Представити своє устаткування перед можливими майбутніми споживачами, взяти на озброєння їхні зауваження та пропозиції для розробників дуже важливо. Тому на сьогодні вже зареєстровано 4 заявки фірм-виробників на участь у наступному засіданні Ради, яке відбудеться через півроку".
Окрім знайомства з новими розробками, фахівці АЕС обмінялися досвідом роботи, обговорили проблемні моменти, що виникають у процесі експлуатації ввіреного їм обладнання. На це було відведено наступні 2 дні зустрічі. Особлива увага приділялася планам реалізації "Галузевої програми заміни електротехнічного обладнання атомних станцій", виконання якої має велике значення для забезпечення енергетичної безпеки України. На засіданні був представлений також аналіз порушень у роботі обладнання за 1 квартал 2014 року. Учасники зустрічі детально зупинилися на реалізації одного з постфукусімських заходів - заміні акумуляторних батарей, що відпрацювали свій ресурс. Йшла мова про переоснащення відкритих розподільних пристроїв 750 кВ і 330 кВ, а також про інші актуальні моменти в процесі експлуатації електротехнічного обладнання АЕС.
Та головним пунктом на порядку денному Ради його голова назвав знайомство з колосальними обсягами робіт, виконаними Южно-Українською АЕС у процесі підготовки до продовження експлуатації першого енергоблоку. "Кількість електротехнічного обладнання, яке тут було встановлене і замінене, просто вражає. За масштабністю, кількістю задіяних людей і обсягами реалізованих заходів я прирівнюю це до будівництва нового блоку", - заявив Сергій Талько. - Тому нинішнє засідання я принципово хотів провести на цій станції, аби колеги своїми очима побачили, що їм належить здійснити для продовження роботи своїх блоків-мільйонників у надпроектний термін".
Рада фахівців з електротехнічного обладнання НАЕК "Енергоатом" функціонує 9 років (перше засідання було проведене в липні 2005 року). Про ефективність таких зустрічей можна судити з того, що більшість прийнятих і ініційованих на них рішень було затверджено Радою головних інженерів компанії та знайшли своє втілення у практичній роботі АЕС.
На фото: робочі моменти засідання Ради