Після анексії Криму Росією персонал Донузлавської ВЕС (розташована на Кримському півострові, входила до складу НАЕК "Енергоатом"), який вирішив не приймати російського громадянства, звернувся до керівництва "Енергоатому" з проханням допомогти перебратися на материк і продовжити свою роботу в складі трудового колективу компанії. На сьогодні п'ятьох переселенців з Донузлавської ВЕС працевлаштовано на ЮУАЕС.
Донузлавська вітроелектростанція свого часу була первістком вітрової енергетики незалежної України. Її потужності розташовано на трьох майданчиках: Донузлавському, Судакському та Чорноморському. У кінці 2008 року з метою технічного переоснащення та модернізації Міністерство палива і енергетики передало станцію до НАЕК "Енергоатом". Рішенням правління компанії в її складі було створено відокремлений підрозділ "Донузлавська ВЕС". Реконструктивні роботи та ремонти вітроагрегатів, проведені на станції після її включення до атомної енергокомпанії, дозволили значно підвищити рівень виробництва електроенергії.
Проте політична ситуація внесла свої корективи. Після анексії Криму Росією перспективи для персоналу Донузлавської вітроелектростанції й надалі працювати в складі НАЕК "Енергоатом" виявилися під сумнівом. Співробітникам станції, які виявили бажання проживати в Україні, мати українське громадянство та працювати в атомній енергокомпанії, запропоновано роботу на АЕС і в інших відокремлених підрозділах "Енергоатому".
На сьогодні переселенців, які прибули на Южно-Українську атомну електростанцію, працевлаштовано та забезпечено житлом. Двом сім'ям надано квартири готельного типу, один фахівець поселений до гуртожитку. "Для працівників нашого підприємства стало доброю традицією оперативно та згуртовано вирішувати всі питання - збір коштів для наших ветеранів, шефство над дітьми, позбавленими батьківського піклування, допомога збройним силам України, - коментує ситуацію начальник відділу соціального розвитку ВП "Южно-Українська АЕС" Валерій Кичак. - Сьогодні перед колективом постало нове завдання - допомогти біженцям. І це питання вирішується в дусі наших традицій - швидко та усім миром. Наведу лише один приклад. Начальник управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС Павло Вірич для облаштування квартири колишньої співробітниці Донузлавської ВЕС, а нині вже працівниці ЮУАЕС подарував пральну машинку-автомат (що була у вжитку). Побутову техніку в новій оселі встановили працівники дільниці соцкультпобуту підприємства. Вона стане в нагоді господині, яка готується стати мамою".
Керівник відділу соцрозвитку впевнений, що колектив Южно-Української атомної станції зробить усе можливе, аби переселенці якнайшвидше пройшли адаптаційний період, прижилися на новому місці та місто атомників стало для них рідним.