Каскад ГЕС-ГАЕС відокремленого підрозділу «Южно-Українська АЕС» інтенсивно готується до проходження весняного паводку. Починаючи з 15 січня, спеціальна комісія перевіряє готовність до весняної повені Олександрівської ГЕС і Ташлицької ГАЕС. Результати перевірки свідчать: на сьогодні забезпечено цілодобовий контроль стану акваторії Олександрівського водосховища, сформовано чергові аварійно-ремонтні бригади, перевірено систему зв'язку, підготовлено необхідні плавзасоби, обстежено гідромеханічне обладнання та гідротехнічні споруди. Найближчими днями буде організовано позачергове протиаварійне тренування оперативних змін за участю працівників усіх підрозділів енергокомплексу, задіяних у пропуску паводкових вод.
Головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС Сергій Музиченко впевнений: споруди гідрокаскаду до паводку готові. Згідно з проектними розрахунками, вони спроможні пропускати 5,6 тис. кубометрів води за секунду. За 15-річну історію Олександрівського водосховища максимальну витрату води в річці під час весняної повені було зафіксовано в 2003 році, на ділянці Олександрівської ГЕС вона складала близько 2 тис. кубометрів за секунду. Тоді гідротехнічним спорудам найнижчого зі штучних водоймищ на Південному Бузі довелося виступити регулятором водної стихії, мінімізуючи наслідки високої повені для міста Вознесенск і інших населених пунктів, розташованих нижче за течією в пониззі. Причому, сталося це в період, коли гідростанція не повністю була готова прийняти високий паводок - недобудованою залишалася гребля на обвідному каналі. Нині южно-українські гідроенергетики впевнені - сьогодні в аналогічній ситуації вони зможуть надійніше захистити сусідів.
Сьогоднішній рівень Олександрівського водосховища складає
Остаточні метеопрогнози щодо цьогорічного весняного паводку буде оприлюднено в кінці лютого на засіданні міжвідомчої комісії при Басейновому управлінні водними ресурсами р. Південний Буг, яке відбудеться у Вінниці. Тоді ж буде встановлено режими роботи усіх водосховищ та водогосподарських систем річкового басейну на період пропуску паводкових вод.