На виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, 15 листопада в актовій залі загальноосвітньої середньої школи №3 відбулася зустріч міського голови з громадянами, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. На зустрічі також були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Южноукраїнської ради Ярослава Нікітіна, начальник управління праці та соціального захисту населення Ельвіра Гехад, начальник управління Пенсійного фонду України в м. Южноукраїнську Галина Вербицька, завідуючий дорослою поліклінікою ДЗ «СМСЧ №2 Міністерства охорони здоров’я України» Олександр Ільїнський, начальник відділу правової роботи, квартирного обліку та приватизації юридичної служби Ірина Сезоненко, представники ЗМІ.
На зустрічі було обговорено існуючи питання і проблеми громадян даної категорії для подальшого вирішення таких і поліпшення рівня їх життя. Серед них було активно піднято питання, стосовно черги в аптеку, яка формується із-за нестачі коштів на пільгові ліки. Справа у тому, що гроші розподіляються таким чином, що їх не вистачає на всіх людей даної категорії, тому кожен з них намагається прийти завчасно, в наслідок чого і утворюються черги. Було озвучено пропозицію проаналізувати та перейняти досвід інших міст по роботі з громадянами постраждалими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, в яких налагоджена система розподілу коштів для комфортного отримання послуг. Ще одним з проблемних питань є незадоволення і обурення чорнобильців роботою керівників організації, які не цікавляться проблемами, що склалися, а тому й не намагаються їх вирішити та допомогти налагодити рівень життя такій категорії громадян нашого міста.
Також було заслухано звіт начальника управління праці та соціального захисту населення Ельвіри Гехад, в якому мова йшла про наступне:
В управлінні станом на 01.11.2013 року на обліку знаходиться 1034 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них по категоріях:
1 категорії (інваліди) – 31 особа;
ліквідаторів 2 категорії – 430 осіб;
потерпілих 2 категорії – 303 особи;
ліквідаторів та потерпілих 3 категорії – 106 осіб;
дружин та чоловіків померлих громадян, смерть яких пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС – 20 осіб;
дітей потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС – 143 особи;
осіб, які працювали за межами зони відчуження на роботах з особливо шкідливими умовами праці – 1.
З міського бюджету у 2013 році здійснено виплату одноразової матеріальної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії відповідно до комплексної програми «Турбота» 30 особам по 1100 грн. на загальну суму 33000 грн. та з обласного бюджету по 1100 грн на загальну суму 33000 грн.
В кінці листопада місяця поточного року планується відкриття палати в терапевтичному відділенні ДЗ «СМСЧ №2 Міністерства охорони здоров’я України» для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за рахунок коштів міського бюджету. На наданий напрямок в міській комплексній програми «Турбота» передбачено кошти в сумі 27000 грн.
Протягом 2013 року з міського бюджету була надана матеріальна допомога окремим категоріям громадян на лікування та вирішення соціально-побутових проблем - 4 особам на суму 1320 грн.
Відповідно до комплексної програми «Турбота» видано 2 особам 8 продовольчих наборів особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що опинились в складній життєвій ситуації на суму 260 грн. (приблизна вартість 1 продовольчого набору 33 грн, в який входять крупи, макаронні вироби, чай та олія)
У відділенні соціально-медичних послуг КЗ «ТЦСО» протягом поточного року відпочило і оздоровилось 5 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Наприкінці року планується придбання за державні кошти житла для громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.