Світова фінансова криза, політична нестабільність породили серйозні ризики для подальшого прогресивного розвитку української економіки і суспільства в цілому. Стрімко знижується рівень і якість життя населення країни, зростає соціальна напруга та невпевненість у завтрашньому дні. Розпочаті Урядом соціально-економічні реформи, зокрема адміністративна, податково-бюджетна, пенсійна, поки що не позначилися на відчутному покращенні життя та добробуту населення.
Особливе занепокоєння профспілок викликає зростаюча соціально-економічна нерівність і поширення бідності в суспільстві, що пов'язано з нерівномірним розподілом здобутків від економічного зростання, погіршенням умов існування окремих вразливих груп населення, молоді, відсутністю справедливості в політиці перерозподілу доходів. В умовах розгортання другої хвилі фінансової кризи, дестабілізації цінової ситуації на ринку енергоресурсів та продовольства виникає реальна загроза подальшого посилення цих негативних процесів.
Це вимагає від профспілок посилення уваги та конкретних дій у напрямку стабілізації соціально-економічної ситуації в країні та усунення нерівності шляхом запровадження прогресивного оподаткування доходів, ефективної системи соціальної підтримки та поширення вільного доступу до послуг соціальної сфери, насамперед до якісної освіти, охорони здоров'я. Важливим стимулюючим фактором сталого економічного зростання та пом'якшення нерівності має стати також продуктивна зайнятість та справедливий гарантований дохід, дотримання міжнародних трудових норм.
У зв'язку з цим у комунальному закладі «Міська бібліотека для дітей» пройшло засідання Університету правових знань на тему: «Справедливость без мудрости значит много, мудрость без справедливости не значит ничего».
Справедливость — это машина, которая после того, как ей дали первоначальный старт, действует сама по себе. (Голсуорси Д)