Україна до 2016 року завершить перехід до страхової медицини. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко. «Вже в 2016 році система охорони здоров’я буде готова і фінансово, й економічно, і структурно до роботи в умовах страхової медицини. Це, по суті, і є кінцевим етапом всіх нововпроваджень у вітчизняній системі охорони здоров’я», - підкреслив міністр.
Він додав, що процес реформування в галузі вже стартував. «Прийняті Верховною Радою України два закони, що регулюють роботу системи охорони здоров’я в нинішній ситуації. Один із них дає зелене світло експерименту в Донецькій, Вінницькій, Дніпропетровській областях і Києві», - продовжив міністр. За словами Аніщенка, до кінця року в пілотних регіонах пройде розділення видів медичної допомоги. Будуть створені Центри первинної медико-санітарної допомоги з новим фінансуванням. Міністр висловив надію, що цього року парламент ухвалить закон про створення служби екстреної медицини, і в 2013 році відповідні центри розпочнуть роботу в регіонах.
«У 2014 році нам треба буде виконати найскладніше завдання: створення госпітальних округів, заснованих на принципі єдиного медичного простору, що дозволить розширити кордони надання меддопомоги», - продовжив Аніщенко. За його словами, принцип єдиного медичного простору передбачає, що машина «швидкої» виїжджає за викликом не відповідно до територіального принципу розподілу, а з найближчої підстанції або тимчасового пункту базування.
МОЗ робить акцент на розвитку первинної допомоги, оскільки саме вона необхідна 80% населення. «Пацієнт має починати і закінчувати лікування у сімейного лікаря. У такому випадку лікар відповідає за результат лікування, а пацієнт має гарантію якісної допомоги», - пояснив міністр. Він також додав, що в пілотних регіонах планується впровадити нову систему оплати роботи лікарів, коли їм будуть доплачувати за кількість пацієнтів і якість наданої допомоги.