НЕОБХІДНО ЗНАТИ ГРОМАДЯНАМ,
що звертаються за призначенням субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг
СУБСИДІЯ на відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг - це безготівкова допомога малозабезпеченим сім'ям, яка надається державою у зв'язку з підвищенням плати за житло та комунальні послуги.
Субсидія призначається в межах норм володіння чи
користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними
послугами. Норма володіння чи користування загальною площею житла
встановлюється, виходячи з 21
кв. м на кожного зареєстрованого в житловому приміщенні та додатково
Субсидія надається на оплату житла таких КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергія, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.
Право на отримання субсидії мають сім'ї, що проживають у державному та громадському житловому фонді, в тому числі у гуртожитках, приватизованих квартирах та житлово-будівельних (житлових) кооперативах, приватних будинках.
Субсидія призначаються виходячи з кількості осіб зареєстрованих на житловій площі.
Субсидії призначаються сім'ям, у яких розмір плати за житло та комунальні послуги у межах норм споживання з урахуванням пільг, перевищує 15 % відсотків середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані тільки непрацездатні громадяни, субсидія призначається виходячи з 10 % середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Якщо у складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб є діти, інваліди І або ІІ групи, і середньомісячний дохід на одного зареєстрованого не перевищує 50 % прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, субсидія також призначається виходячи з 10 % середньомісячного сукупного доходу сім’ї.
Розрахунок розміру субсидії здійснюється в такій послідовності:
- в залежності від складу зареєстрованих у житловому приміщенні визначається відсоток обов’язкового платежу (10 % чи 15 %);
- визначається середньомісячний сукупний дохід зареєстрованих у житловому приміщенні, як сума доходів сім’ї за останні 6 місяців поділена на 6;
- визначається обов’язкова частка плати за житлово-комунальні послуги в цьому доході, як 10 чи15 відсотків від середньомісячного сукупного доходу сім’ї (позначимо цю суму літерою А);
- визначається загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг (позначимо цю суму літерою В);
- розмір субсидії (С) – це різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги (В) і обов’язковою часткою плати (А), тобто С = В – А.
Для призначення субсидії необхідно подати такі ДОКУМЕНТИ:
а) довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні за попередні шість місяців;
В управлінні праці та соціального захисту населення громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні.
Якщо, при поданні заяви виявилось, що у Вас відсутні деякі довідки, Ваша заява і документи приймаються і реєструються, за умови, що Ви протягом місяця підтвердите усі відомості належним чином, субсидія буде Вам призначена з місяця подання заяви.
Громадянин несе відповідальність за достовірність інформації, яку вони надають органам, що призначають субсидії.
До СУКУПНОГО ДОХОДУ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ всі види грошових та натуральних доходів, які визначені Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги.
До СУКУПНОГО ДОХОДУ НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ:
- аліментів, що сплачує особа;
- житлова субсидія;
- перша частина допомоги при народженні дитини;
- одноразова допомога, яка надається за рішенням органів виконавчої влади, підприємств та організацій;
- допомога на поховання;
- грошове забезпечення військовослужбовців строкової служби;
- одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно звання «Мати-героїня»;
- допомога громадських та благодійних організацій
Рішення про призначення чи не призначення субсидії приймається протягом 10 днів після подання заяви, про що заявнику видається повідомлення. У разі, коли відомості, викладені у заяві, не підтверджені належно оформленими документами, субсидія надається з місяця надходження заяви за умови, що відомості будуть підтверджені в установленому порядку протягом місяця з дня подачі заяви.
Громадяни, яким призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг зобов’язані щомісяця сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. Якщо громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідної частки житлово-комунальних послуг, за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, субсидія припиняється.
По закінченні терміну отримання субсидії громадяни повинні підтвердити право на призначення субсидії на наступний термін. Для цього необхідно подати тільки довідки про доходи зареєстрованих громадян та заяву, в якій підтверджується відсутність змін у складі зареєстрованих та характеристиці житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидій.
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані лише непрацюючі пенсіонери та інші непрацездатні особи, для підтвердження права на призначення субсидії подається лише заява, в якій засвідчується незмінність сукупного доходу, складу зареєстрованих та характеристик житла і послуг з моменту попереднього призначення субсидії.
Якщо Ви вважаєте, що Вам НЕСПРАВЕДЛИВО не надано субсидію, або її розмір занижено, Ви можете ОСКАРЖИТИ рішення органу праці та соціального захисту населення, звернувшись до організацій вищого рівня або до суду.
Більш детальну інформацію Ви можете отримати у кабінеті № 2
(1 поверх) або за телефоном: 5-65-36