Южноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Южно-Український енергокомплекс відвідали медики Миколаївщини

23.03.2010
Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ ВП ЮУ АЕС

19 березня енергетичний комплекс на Південному Бузі відвідали фахівці управління охорони здоров'я облдержадміністрації, обласної лікарні, центру здоров'я, протитуберкульозного та онко- диспансерів, Арбузинскої центральної районної лікарні, облпрофспілки працівників охорони здоров'я та товариства Червоного Хреста.

Гості познайомилися з роботою Южно-Української АЕС і Ташлицької ГАЕС. Головною подією візиту стала зустріч у форматі круглого столу з керівництвом і провідними фахівцями енергокомплексу. Медикам була представлена інформація про ситуацію у атомноенергетичній галузі країни, стан радіаційної та ядерної безпеки на ЮУ АЕС, організацію дозиметричного контролю на підприємстві. Атомники проінформували також про заходи, що вживаються для захисту персоналу та населення від радіаційного впливу, навели дані радіаційного моніторингу санітарно-захисної зони (2,5 км) та зони спостереження  (30 км) атомної станції. Особливу увагу в ході діалогу було приділено системі охорони здоров'я у ВП ЮУ АЕС, і, зокрема, аналізу онкозахворюваності як індикатору гаданого впливу атомної станції на персонал і населення. Зі свого боку фахівці обласної і районної медицини представили аналогічний аналіз по Миколаївській області та 30-кілометровій зоні АЕС. Порівняльна інформація свідчить, що, наприклад, у 2009 році в цілому по області показник онкозахворюваності складав 3,75 на 1000 населення; в Арбузинскому районі, на території якого розташована ЮУ АЕС, - 3,47; у Южноукраинску – 3,17, а серед працівників самої атомної станції - 2,26 на 1000 працівників. Виходячи з приведених даних, захворюваність на АЕС, в її місті-супутнику і 30-кілометровій зоні не лише не перевищує, а й нижча обласних показників.

Начальник відділу охорони здоров'я ВП ЮУ АЕС Галина Хмілєвська в ході зустрічі окремо зупинилася на такому психологічному чиннику як радіофобія, який  безпосередньо впливає на ставлення населення до діяльності атомної станції. Серед медиків було проведено анкетування для вивченню думки лікарів і пацієнтів про те, чи впливає АЕС на здоров'ї населення Миколаївщини. За його результатами 33% медиків повідомили, що їх пацієнти пов'язують свої захворювання, а в 55% випадків - нездужання та періодичні зміни самопочуття з діяльністю на території області атомної електростанції. При цьому, за твердженням першого заступника начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Юрія Дячука, самі медичні працівники констатують, що ніякого зв'язку захворюваності населення з функціонуванням АЕС в Миколаївській області немає.