Постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.1999р.№2066 затверджено Положення про порядок проходження альтернативної служби, а також Положення про комісії у справах альтернативної (невійськової) служби. Перелік видів діяльності, якими можуть займатися громадяни, що проходять альтернативну (невійськову) службу та перелік релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Громадяни проходять альтернативну (невійськову) службу на підприємствах, в установах та організаціях державної та комунальної форми власності відповідно до переліку затвердженому міською комісією з питань альтернативної невійськової служби України.
Рішення про направлення громадянина на альтернативну службу або звільнення від призову на військові збори приймається комісією у разі встановлення істинності релігійних переконань і видається заявникові.
Направлення для проходження альтернативної служби видається громадянинові на підставі рішення комісії не менш як за 10 днів до початку строку проходження альтернативної служби, а також надсилається власникові відповідного підприємства, установи, організації або уповноваженому ним органу.
Перелік документів,
необхідних для направлення на альтернативну (невійськову) службу
- заява громадянина про направлення на альтернативну службу;
- документи, що підтверджують істинність релігійних переконань;
- документ про освіту;
- довідка про склад сім’ї;
- довідка з місця роботи чи навчання;
- витяги з рішень комісії, прийнятих стосовно громадянина;
- витяг з рішення призовної комісії;
- паспорт
- інші документи в разі необхідності.
Більш детальну інформацію з даного питання Ви можете отримати в УП та СЗН, за телефоном 5-55-27.
Головний спеціаліст з питань зайнятості,
відповідальний секретар комісії
з питань альтернативної (невійськової) служби Пінтій О.О.