Південноукраїнська міська рада

Офіційне Інтернет-представництво

Пейнтбол у нашому місті

25.03.2022
Що таке пейнтбол?

Пейнтбол - технічна спортивна гра з розряду екстремальних, що імітує швидкоплинні вогневі контакти на обмеженому просторі. У грі використовується спеціальна пневматична зброя - маркери, що стріляють кульками з фарбою. Ігри проводяться на лісових або відкритих полях, у приміщеннях, з природними або штучними перешкодами і укриттями. Розрізняють пейнтбол як вид активного відпочинку - для всіх бажаючих, як спосіб тренування - для силових і охоронних структур і як спорт - для турнірних команд.

У пейнтболі у кожного гравця є зброя, яка стріляє желатиновими капсулами, заповненими водорозчинною фарбою. Якщо в вас потрапили й забруднили, то ви вибуваєте з гри і змушені чекати початку наступної. Найбільш поширений варіант гри - коли дві команди знаходяться на протилежних кінцях майданчика, кожна команда - зі своїм прапором на базі. Мета гри - захопити прапор іншої команди і принести його на свою базу.

Історія пейнтболу

Існує кілька легенд про те, як виник пейнтбол. Одні кажуть, що гра була винайдена в надрах ЦРУ для підготовки агентів. Можливо, її придумали три американські товариша, любителі екстремальних видів спорту. Є версія, що це був бригадир лісорубів, позначають фарбою старі, доживають свій вік дерева. А може - американці, постійно придумують, як би створити з добропорядних побутових речей щось неймовірне і незабутнє, вирішили, що пістолети, якими фермери мітять худобу, використовуються не зовсім за призначенням. Точних даних немає. Але все почалося приблизно 20 років тому в США.

В Україну пейнтбол з'явився в 1994 році, з 1995 року склалася мережа клубів та асоціацій. Після пейнтбол був визнаний видом спорту, рекомендованим до розвитку. За час існування пейнтболу в Україну зросла система клубів практично у всіх великих містах Також з 1996 року українські команди виїжджають на щорічні міжнародні змагання - на Кубок Світу в США, на Чемпіонат Світу до Франції, на великі турніри в Англії та Німеччині. У 1999 році українські команди освоїли і простір Східної Європи, завоювавши призові місця на турнірах у Варшаві та Братиславі.

Що таке пейнтбольна зброя?

Пейнтбольна зброя або маркер - це, по суті, велика пневматична гвинтівка. Є два джерела енергії для пейнтбольних маркерів під дією яких куля здійснює свій політ. Перший і найбільш використовуваний - СО2 (діоксид вуглецю). Інше джерело енергії - стиснене повітря або азот. У повітря відсутній безліч проблем, пов'язаних з СО2. Вони стріляють невеликими желатиновими капсулами, які називаються пейнтбольними кулями. На ринку існує безліч моделей пейнтбольних маркерів, але можна виділити три основні групи: пейнтбольних пістолети, помпові і напів-і автоматичні.

Що таке пейнтбольна куля?

Пейнтбольна куля - це нетоксична, неедкая, водорозчинна, розкладається мікроорганізмами фарба, оточена желатиновою капсулою. Пейнтбольні кулі дуже схожі на масляні кульки для ванни, тільки містять фарбу. Пейнтбольні кулі бувають 3 розмірів: калібром .68 (найпоширеніший), .62 і .50.

Чи боляче коли потрапляють?

Кульки розбиваються при ударі об форму або маркер і зазвичай не заподіюють болю. Випробовуване відчуття від удару кульки по шкірі або через одяг більше нагадує печіння. Звичайно, чим ближче ви знаходитесь від дула зброї, тим більше швидкість кульки, коли він вдаряє вас і тим сильніше відчуття. Таким чином, при пострілі з близької відстані випробовується сильніший удар. Загалом, можна розраховувати на вихід з поля з декількома слідами від ударів пейнтбольних куль, але вашими найбільш прикрими травмами будуть, найімовірніше, подряпини і забиття від місцевості.

Чи справді це безпечно?

Гра пейнтбол більш безпечна, ніж більшість інших видів спорту. Нижче наведені статистичні дані для порівняння різних видів спорту. Нижче наводиться статистка з нещасних випадків у різних видах спорту - річна кількість травм на 1000 чол.

Вид спорту і кількість травмованих на 1000 чол.

Пейнтбол 0.31

Боулінг 0.50

Гребля 0.92

Теніс 1.09

Плавання 1.30

Ловля риби 1.37

Водний лижний спорт 1.90

Гандбол 2.42

Гонки на снігоходах 2.86

Лижний спорт 3.44

Волейбол 4.43

Гімнастика 7.13

Футбол 10.54

Велоперегони 11.30

Бокс 11.34

Хокей 12.46

Баскетбол 22.04

Регбі 23.14

Боротьба 27.37

Футбол (амер.) 27.50

Бейсбол 27.67

Перше і найголовніше спорядження пейнтболіста - маска. Вона захищає саму уразливу частину пейнтболіста - очі. Тому правило перше - найголовніше: маску на полі знімати не можна. Не допускається також використовувати для захисту обличчя підручні засоби, такі як: мотоциклетний шолом, окуляри для підводного плавання, протигаз тощо. Екіпіровку пейнтболіста закінчує форма; до неї немає особливих вимог окрім тих, що вона повинна бути міцна і зручна. Зазвичай використовують наколінники і косинки на голову.

Місце проведення

Спеціально облаштований майданчик , який оснащений штучними укриттями на території проммайданчика «Берізка». Можна інші місця побажанню замовника

Ціна

200 грн. з особи

Комплект на одну людину

1.Комуфляжний костюм

2. Захисна маска

3. Захисний жилет

4. Рукавиці

5. Пневматичний маркер (гвинтівка)

6. 50 шарів

Кількість гравців

4 на 4 гравці. Можлива більша кількість

Час

Не обмежено ( поки на закінчаться шарі)

Додаткові шарі

1 грн. за шар

Порядок замовлення гри

Оформити замовлення за день до проведення гри за телефоном:

067-518-92-61 Ірина