
Розважальні заходи для дітей військовослужбовців загиблих на війні
Діти наших полеглих героїв – ніколи не лишаються поза увагою обласної та місцевої влади. Та і...
Res --> 1
Миколаївська обласна рада профспілок, враховуючи значні потенційні можливості колективних договорів у підвищенні ефективності та конкурентоспроможності виробництва, забезпеченні соціального прогресу, звертається до підприємств, установ та організацій усіх форм власності, які використовують найману працю, із рекомендацією підвести підсумки виконання зобов’язань по колективних договорах на 2017 рік, а також активізувати роботу по укладанню нових або подовженню дії раніше укладених колективних договорів на 2018 рік.
Колективні договори є загальновизнаним у світі засобом регулювання соціально-трудових відносин, узгодження інтересів власника і найманого працівника та соціального захисту працюючих і членів їх сімей.
Повний і змістовний колективний договір може доповнювати своїми локальними гарантіями норми трудового законодавства, покращувати умови праці, медичне обслуговування та соціально-побутові умови, заохочувати працівників. Такий колективний договір має передбачати збереження та створення нових робочих місць, гідну заробітну плату та недопущення її заборгованості, забезпечення здорових та безпечних умов праці.
Водночас врегульовані колективно-договірні відносини гарантують роботодавцеві стабільну безконфліктну діяльність підприємства, зростання показників продуктивності праці і, як результат, - підвищення прибутковості. Таким чином, колективно-договірне регулювання є доцільним, засвідчує високу правову культуру сторін, а також стратегічну налаштованість на перспективу і розвиток.
Колективний договір повинен враховувати та відповідати нормам чинного трудового законодавства, Генеральної угоди, галузевих та територіальних Угод з регулювання соціально-економічних питань.
Звертаємо увагу, що з 01 січня 2017 року показник мінімальної заробітної плати не застосовується як розрахункова величина для визначення посадових окладів, заробітних плат та інших виплат у колективних договорах. Пропонуємо за необхідності переглянути системи оплати праці, якщо вони базуються на показнику мінімальної заробітної плати, взяти за основу величину не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня календарного року. Разом з цим, відповідно до норм чинного законодавства, розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
Пропонуємо провести двосторонні переговори для того, щоб укласти колективні договори на 2018 рік не пізніше березня, з наступною їх реєстрацією у місячний термін.
Діти наших полеглих героїв – ніколи не лишаються поза увагою обласної та місцевої влади. Та і...
Новорічні свята – гаряча пора для пожежників. Під час новорічних святкувань стрімко зрост...
6 грудня1989 року у Політехнічній школі Монреаля злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенок та пора...
Прожитковий мінімум на одну особу у 2023 році складає 2589 гривень. З 1 січня 2024 року прожитковий...
З 01 грудня 2023 розпочалася інформаційна кампанія «Трудовий договір: твій пасок безпеки у сві...
Цей день присвячений людям, які добровільно та безкорисливо допомагають тим, кому необхідна допомога...
В черговий раз наголошуємо, що до 31 грудня 2023 року установлено перехідний період для ос...
У нашій територіальній громаді докладається багато зусиль для того, аби розширити та...
Ми звикли вважати, що рабство залишилося в далекому минулому людства. Але, на жаль, це жахливе явище...