
Запитання – відповіді: електронні листки непрацездатності
Чи відображаються дані електронного листка непрацездатності в кабінеті страхувальника, у якого особа...
Res --> 1
Якщо особа не має необхідного страхового стажу, але в її трудовій діяльності є періоди, коли вона працювала неповний робочий час, прийнята на роботу не з першого дня календарного місяця або звільнена не останнім днем календарного місяця, перебувала у відпустці без збереження заробітної плати (статті 25 та 26 Закону № 504/96-ВР) тощо та отримувала заробітну плату у розмірі, меншому мінімального, вона може здійснити доплату до мінімального страхового внеску.
За статтею 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсiйне страхування» (далi – Закон 1058) страховий стаж – це перiод (строк), упродовж якого особа пiдлягає загальнообов’язковому державному пенсiйному страхуванню та за який щомiсяця сплачено страховi внески в сумi, не меншій, нiж мiнiмальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в мiсяцях. Неповний мiсяць роботи, якщо застрахована особа пiдлягала загальнообов’язковому державному пенсiйному страхуванню, зараховується до страхового стажу як повний мiсяць за умови, що сума сплачених за цей мiсяць страхових внескiв є не менш нiж мiнiмальний страховий внесок. Якщо сума сплачених за вiдповiдний мiсяць страхових внескiв є меншою за мiнiмальний страховий внесок, цей перiод зараховується до страхового стажу як повний мiсяць за умови вiдповiдної доплати до суми страхових внескiв .
Доплата до мiнiмального страхового внеску за неповний мiсяць роботи провадиться застрахованою особою за її бажанням за даними персонiфiкованого облiку за пiдсумками року або пiд час виходу застрахованої ocoби на пенсiю за мiсцем проживання. Особи, які бажають здійснити доплату до суми страхових внесків таким чином, щоб сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок, подають до органів Пенсійного фонду заяву із зазначенням необхідного періоду. Спеціалісти управління Фонду на підставі даних персоніфікованого обліку складають повідомлення-розрахунок, в якому розрахована сума доплати. У свою чергу, застрахована особа здійснює відповідну доплату протягом 10 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.
Також застрахована особа, яка здійснює доплату до суми страхових внесків, формує і подає до органів Пенсійного фонду сама за себе відомості про суми доплат згідно з Додатком 30. У відомостях зазначають місяць та рік, за який проведено нарахування, суму, з якої сплачено внесок та суму доплати. Граничний строк подання таких відомостей – протягом одного календарного місяця після здійснення доплати.
Доплати до суми більшої, ніж мінімальний страховий внесок, законодавством не передбачено. Зазначена норма Закону 1058 застосовується з 1 січня 2004 року.
За більш детальною інформацією звертатися до управління за адресою м. Южноукраїнськ, бульвар Цвіточний 4, телефон 59904.
Чи відображаються дані електронного листка непрацездатності в кабінеті страхувальника, у якого особа...
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім’ї, які п...
Телефони "гарячих ліній" відділів обслуговування громадян (сервісних центрів) управління о...
Виплата пенсій через уповноважені банки регулюється Порядком виплати пенсій та грошової допомоги чер...
Якщо захворіли звернутися за медичною допомогою до лікаря в країні, де перебуваєте. Як документал...
Законом України від 15.02.2022 № 2040-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдо...
1. Чи будуть відображатись в електронній трудовій книжці догани чи заохочення працівника? - При о...
Збір на обов’язкове державне пенсійне страхування сплачується підприємствами, установами та ор...
Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2021 року № 963 “Про додатковий соціальни...
Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” з 01.12.2021 збільшено розмір...