Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією
AA

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією

Щорічно, 9 грудня, за ініціативи Організації Об'єднаних Націй відзначається Міжнародний день боротьби з корупцією (International Day Against Corruption).

Саме в цей день, 9 грудня 2003 року, у мексиканському місті Меріда відбулася політична конференція, на якій була підписана Конвенція ООН проти корупції.

Цей міжнародний договір зобов'язує держави-члени проводити політику протидії корупції, схвалити відповідні закони і заснувати спеціальні органи боротьби з цим явищем. Карними вважаються хабарі, присвоєння бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів.

Україна ратифікувала угоду 18 жовтня 2006 року, взявши на себе міжнародні зобов’язання в частині удосконалення антикорупційного законодавства та приведення його до вимог міжнародних стандартів.

У жовтні 2014 року Верховна Рада України ухвалила низку законів щодо боротьби з корупцією, зокрема Закон України «Про запобігання корупції», Закон України «Про Національне антикорупційне бюро», які заклали основи антикорупційної політики й законодавства.

Лауреат Нобілевської премії миру та 7-й генеральний секретар ООН К.Аннан справедливо стверджував що корупція це «підступна чума, що чинить широкий спектр агресивних впливів на суспільство». Цей феномен підриває демократію і верховенство права веде до порушення прав людини, спотворює ринкові відносини підриває якість життя і дозволяє « процвітати організованій злочинності, тероризму та іншим загрозам безпеки людини. Корупція сприяє вчиненню такого злочину як  торгівля людьми полегшує його вчинення, робить вразливими людей перед торговцями людьми.

Розв’язання проблеми корупції є одним із пріоритетів для українського суспільства на сьогоднішньому етапі розвитку держави.

Подолати корупцію можливо тільки завдяки консолідації всього суспільства та налагодження системи протидії.

Згідно з вимогами законодавства України функції боротьби з корупцією покладено на спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції, а саме: органи прокуратури, Національної поліції, Національне антикорупційне бюро України та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Читайте також

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплатно

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Українці, які отримали протези за кордоном, можуть обслуговувати й ремонтувати їх в Україні безоплат...

Пільги сім’ям загиблого (померлого) ветерана війни та членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці україни

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного п...

До уваги військовослужбовців!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради інформує. 07.02.2024 прийня...

Кабінет Міністрів продовжив реалізацію пілотного проєкту «пакунок малюка» до кінця 2024 року

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Постановою Кабінету Міністрів України від 9 лютого 2024 р. № 136 внесено зміни до постанови КМУ від...