Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Виставка «Між минулим і майбутнім» до Міжнародного дня музеїв
AA

Виставка «Між минулим і майбутнім» до Міжнародного дня музеїв

В Южноукраїнському міському історичному музеї експоновано виставку «Між минулим і майбутнім» до Міжнародного дня музеїв.

У музеї зібралась вже велика колекція вишиванок, українських рушників, скатертин,  килимів ручної роботи. Дуже часто жителі міста приносять вишивані вироби своїх родичів. Тому виставка, здебільшого, складається зі старовинних речей 19-20 століття. Одним із основних елементів виставки є сорочка – головне вбрання українців. Декорували сорочки, зазвичай, на рукаві та біля шиї. Кожен регіон України мав свої кольори. Кожен орнамент, вишитий малюнок має ідею та сенс. За вишивкою можна було зрозуміти, скільки людині років, де мешкає, чим цікавиться тощо. Як показує історія, вишивку сорочок, рушників виконували для святкових, важливих подій та дат: народження, хрещення, сватання, весілля, поховання.

Цікавою частиною експозиції стали вінтажні плаття 20 століття. В тому числі унікальне весільне плаття ручної роботи Євгенії Пустовойт, учасниці бойових дій Другої світової війни, молодість якої пройшла в німецьких таборах, де вона знаходилася в полоні у катів. Ще відвідувачі могли побачити гарні вінтажні плаття, зв’язані гачком. Також глядачі могли помилуватися вінтажною біжутерією з історією та чудовими українськими гарданами.

Для всіх присутніх було проведено цікаві та пізнавальні екскурсії та вони мали можливість зробити селфі біля історичних тематичних локацій, які для них підготували працівники музею.

Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. В цей день музеї якомога ширше відкривають двері, аби кожен гість мав нагоду знову й знову переконатися у величі нашої культурної спадщини та історії.

 

Читайте також

До Дня захисту дітей

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї проведено ряд тематичних пізнавальних екскурсій до Дня...

До Дня Європи

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

У Южноукраїнському міському історичному музеї відбувся тематичний показ пізнавального мультфіль...

В Южноукраїнському міському історичному музеї проходить виставка науково-допоміжного матеріалу «Нескорені міста України» до 2-ої річниці початку визволення українських територій від рашистських загарбників

Управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради

В Южноукраїнському міському історичному музеї проходить виставка науково-допоміжного матеріалу &laqu...