
Про укладання колективних договорів у Южноукраїнській міській територіальній громаді станом на 01.03.2025
На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...
Res --> 1
Традиційно для того, щоб відправити працівника у відпустку, шукають для неї підстави в Законі України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). А як бути з «комп’ютерною» відпусткою? Адже Закон про відпустки не містить такої. Тому, у п.1 ч.1 ст.8 Закону про відпустки визначено, що окремим співробітникам, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в умовах підвищеного ризику для здоров’я, надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці згідно зі списком № 2 (затверджений постановою КМУ від 17.11.1997 р. № 1290). У п. 58 розділу XXII списку № 2 зазначено: працівники, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.
Про необхідність надання такої відпустки у сучасних умовах зазначало Мінсоцполітики в листах від 21.09.2016 р. № 1344/13/84-16 та від 11.08.2014 р. № 348/13/116-14. Причому вид монітора, на якому працює працівник, для позначених цілей значення не має. А зазначений пункт списку № 2 поширюється на всіх працівників (на яких поширюється дія Закону про відпустки), незалежно від займаної посади (професії), які у своїй роботі використовують персональний комп’ютер.
Таким чином, за роботу з комп’ютером надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці. А отже, на неї поширюються всі правила надання щорічної відпустки. Якщо працівник замість комп’ютера використовує ноутбук, то право на додаткову відпустку за особливий характер праці у нього також є. Тут же слід додати, що робота за комп’ютером не належить до важких або шкідливих, якщо дотримано всі правила з охорони праці (див. лист Мінсоцполітики від 11.08.2014 р. № 348/13/116-14). Але якщо все-таки небезпечні та/або шкідливі чинники на робочому місці наявні, роботодавець повинен повідомити про них працівникові під розписку. Ця вимога закріплена у ст. 5 Закону «Про охорону праці» від 14.10.1992 р. № 2694-XII. До речі, атестацію робочих місць для надання такої щорічної додаткової відпустки не проводять.
На 83 підприємствах, установах та організаціях Южноукраїнської міської територіальної громади укладе...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради інформує, що розпочалася к...
Друзі, зібрали для вас інформацію, яка може знадобитися, якщо ви є внутрішньо переміщеною особою і...
У 2025 році девіз до Всесвітнього дня охорони праці став: «Революційні підходи до здоров&...
Багато хто плутає опікунство/піклування із доглядом, не до кінця розуміє підстави для вста...
20.03.2025 управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради організована р...
Одне з головних питань громади – це є забезпечення оздоровчо - реабілітаційними послугам...
Питання отримання допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) після повернення з-за...
У зв’язку з воєнними діями на території України, військовослужбовці, які отримали поранення, п...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради проводить збір інформації...