
Допомога вогнеборцям
13.06.2025 ФОП Черкас Андрій Богданович за ініціативи управління соціального захисту нас...
Res --> 1
Відпочивати на природі та не стикнутися з комахами майже неможливо. І для дорослих, і для малих укуси комах не лише неприємні, а й можуть значно погіршувати самопочуття та спричинити тяжкі алергічні реакції.
До 5% людей мають схильність до загальних реакцій на укуси комах. У них можуть виникати алергічні реакції, які можуть впливати на весь організм – системні (вони найнебезпечніші для здоров’я) або локальні – проявлятися лише у місці укусу.
Симптоми місцевої реакції: свербіння, набряк та почервоніння шкіри, діаметр почервоніння понад 10 см і більше.
Перша допомога:
Системна алергічна реакція: місцева реакція, сильний свербіж, висип по всьому тілу, набряк шкіри та слизових оболонок, утруднене дихання.
Перша допомога:
Якщо дорослого чи дитину комаха вкусила вперше, то ризик системної алергії – мінімальний, можлива місцева реакція у місці укусу. Однак імовірність реакції підвищується з кожним наступним укусом. Якщо після вжалення, наприклад, бджоли виникла тяжка алергічна реакція, варто бути дуже обережним, бо наступний укус може бути ще небезпечніший.
Укус бджоли дуже болючий. Може спричинити алергію. Бджоли ніколи самі не нападають, поки їх не потривожити. Після укусу бджола гине.
Оси ж бувають агресивнішими за бджіл, особливо коли відчувають голод. Оса може вжалити людину кілька разів поспіль. Окрім цього, оси частіше, ніж бджоли, переносять інфекції. Адже їхньою їжею є продукти харчування в смітниках, відходи.
Якщо вкусило кілька бджіл або ос, може з’явитися реакція на токсини. Потерпілий скаржиться на нудоту, слабкість. У такому випадку слід негайно звернутися по медичну допомогу.
Укуси комарів – це, мабуть, найменш шкідливі ураження із всіх перелічених, проте й вони додають не меншого дискомфорту. З’являється свербіж, почервоніння. Тому варто помастити місце укусу спиртом або будь-яким іншим антисептиком, можна його намилити (часто використовують господарське мило) або ж нанести спеціальний засіб після укусу комах. Важливо не розчісувати ранку, щоб туди не потрапила інфекція.
Як же вберегтися від неприємного комариного дзижчання і не менш набридливих укусів?
Відпочивайте, насолоджуйтесь літом, проте не забувайте брати із собою спреї чи гелі, які відлякують комах. Саме тоді відпочинок не зіпсує настрій, а навпаки – зарядить позитивом та енергією на увесь рік.
За інформацією журналу «Охорона праці»
13.06.2025 ФОП Черкас Андрій Богданович за ініціативи управління соціального захисту нас...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
Минулого тижня відбулося два виїзди мультидисциплінарної команди комунального закладу &laq...
Згідно зі статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 року № 504/96-ВР дода...
З 1 липня 2025 року набирають чинності зміни до порядку оформлення та видачі довідки про взяття...
Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради долучилося до інформаційно...
Юридичні та практичні аспекти проведення оцінювання повсякденного функціонування в...
Український ветеранський фонд зарошує ветеранів і ветеранок, військових та членів їхніх сімей на без...
Щороку 12 червня у світі привертається увага до проблеми, яка залишається актуальною і болючою &mdas...