Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Укладання та виконання колективних договорів - це ефективний соціальний захист працівників
AA

Укладання та виконання колективних договорів - це ефективний соціальний захист працівників

Колективний договір є основний документ, що об’єднує в собі права, обов’язки, соціальні гарантії роботодавця і найманих працівників.

Колективні договори повинні укладатися на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

У колективних договорах встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин. Зокрема, ці зобов'язання стосуються змін в організації виробництва і праці; забезпечення продуктивної зайнятості; нормування і оплати праці; встановлення гарантій, компенсацій, пільг; режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку; умов і охорони праці. Рекомендується включати положення щодо надання додаткових пільг та гарантій працівникам підприємств за рахунок власних коштів, які працюють або працювали до виходу на пенсію на даному підприємстві.

Положення колективного договору поширюються на всіх працівників підприємства, незалежно від того, чи є вони членами профспілки. Але одночасно вони є обов'язковими як для всіх працюючих, так і для власника чи уповноваженого ним органу.

Підписаний сторонами колективний договір підлягає повідомній реєстрації відповідно до Положення про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 115 від 13.02.2013. Повідомна реєстрація колективних договорів проводиться з метою забезпечення можливості для врахування їх умов під час розгляду трудових спорів, що можуть виникнути за результатами застосування норм колективних договорів уповноваженими на те органами, і засвідчує автентичність примірників і копії, поданих на реєстрацію.

Відповідно до ст.17, ст.18 «Про колективні договори і угоди» за ухилення від участі у переговорах щодо укладання колективного договору, навмисне порушення строків переговорів законодавством передбачено адміністративну та дисциплінарну відповідальність сторін.

Управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради рекомендує підприємствам, на яких укладено довгострокові колективні договори, внести зміни та доповнення до них у зв’язку зі змінами, які стались в законодавстві України. Підприємствам, на яких не укладались колективні договори пропонується розпочати двосторонні переговори щодо їх укладання.

За довідками звертатись до управління праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради, бульвар Цвіточний 4, кабінет №25, т. 5-55-27.

 

 

 

Читайте також

Засідання ради ВПО

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

19.06.2024 в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради відбулось засідання рад...

Про утворення комісії із встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду)

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Розпорядженням міського голови від 18.06.2024 №178-р відповідно до п.61 Порядку проведення приз...

Відбулося засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

19.06.2024 року в залі засідань виконавчого комітету Южноукраїнської міської ради, під головува...

До уваги ОСББ та виконавців комунальних послуг: через неподання інформації до Пенсійного фонду про потенційних отримувачів субсидій і пільг, власники житла можуть не отримати виплати

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Нагадуємо представникам об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та виконавцям к...

До уваги роботодавців!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

В умовах повномасштабної війни, коли всі сили і кошти держави спрямовані на наближення перемоги, нез...

Відзначаємо 25 років Конвенції МОП № 182: боротьба за викорінення дитячої праці триває

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Прийняття Конвенції Міжнародної організації праці про заборону та негайні заходи щодо ліквідації най...

До уваги підприємств, установ, організацій, підприємців Южноукраїнської міської територіальної громади!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

У зв’язку з надзвичайно високим класом пожежної небезпеки, яка склалася на сьогоднішній день,...