Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Трудовий договір з нефіксованим робочим часом
AA

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом

Якщо людина хоче працювати віддалено, вона може це робити, знайшовши роботодавця та підписавши контракт. Така робота дозволяє вибрати графік та виконувати роботу по факту.

Трудовий договір з нефіксованим робочим часом (фріланс) – це документ, який фіксує особливий вид стосунків між роботодавцем та робітником. За ним не встановлюється фіксований час. При цьому працівник надає послуги не на постійній основі, а за потребою роботодавця. Він повинен обов’язково дотримуватись режиму праці, передбачених ст.21-1 «Кодексу законів про працю України» (далі КЗпПУ).

В які дні, скільки і як буде працювати фахівець визначає керівник, погоджуючи своє рішення та враховуючи вихідні, святкові дні. Також, прописується обсяг задач при укладанні угоди зі спеціалістами різних професій.

Увага! Контракт укладається, якщо режим робочого дня відрізняється від загальних правил. У цьому випадку потрібно укладати додаткову угоду, в якій буде прописано режим робочого дня та час відпочинку.

Для укладання контракту громадянин надає документи, підтверджуючи особу (паспорт, водійське посвідчення). Додатково надається трудова книжка (за наявності). За вимогами керівника документи про освіту (про підвищення кваліфікації, дозволи на підключення до електромережі, на небезпечних об'єктах), додаткові відомості про здоров'я, військово-облікові.

Укладається угода у письмовій формі. Допускаються інші варіанти. Найманий робітник не допускається до роботи при відсутності розпорядження про прийняття на роботу або власник бізнесу не повідомив у Центральний орган виконавчої влади, що опікується питаннями реалізації Державної політики, адміністрування, єдиного внеску на загальнообов'язкове держстрахування.

Увага! Якщо у працівника проблеми зі здоров'ям, то угода не укладається. Виключення стосуються особливого стану в країні (ст.2 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану») формат співпраці визначається сторонами.

Обов'язковими умовами, які мають бути зафіксовані у трудовому договорі із нефіксованим робочим часом, є:

  • спосіб та мінімальний строк повідомлення працівника про початок виконання роботи (він повинен бути достатнім для своєчасного початку роботи);
  • спосіб та максимальний строк повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи або про відмову від неї;
  • базові години та дні (проміжки часу, коли від працівника можуть вимагати працювати);
  • розмір оплати праці за роботу поза межами базових годин або днів;
  • додаткові підстави для припинення договору.

Водночас під час воєнного стану форма трудового договору може бути довільною — її визначають за взаємною згодою (згідно з Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»). Однак, для того щоб уникнути розбіжностей та у разі трудового спору краще укладати трудовий договір письмовій формі.

За матеріалами сайту «Кадровик-01».

 

Читайте також

Засідання координаційного центру підтримки цивільного населення при виконавчому комітеті Южноукраїнської міської ради

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

26 вересня 2023 року під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих орга...

Порядок отримання грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Порядок отримання  грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для внутрі...

Увага!

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Якщо Ви внутрішньо переміщена особа і шукаєте роботу або плануєте прийняти участь у створенні чи роз...

Засідання комісії

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

20.09.2023 під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради М...

Про внесення змін до  Порядку обчислення середньої заробітної плати затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8.02.1995 № 100

Управління соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради

Зміни до порядку обчислення середньої заробітної плати, запроваджені постановою Кабінету Міністрів У...