
Інформація для внутрішньо переміщених осіб
Друзі, зібрали для вас інформацію, яка може знадобитися, якщо ви є внутрішньо переміщеною особою і...
Res --> 1
Закон України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», План заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.11.2015 р. № 1393-р, Державна соціальна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року, затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.04.2018 № 273 передбачають здійснення комплексних заходів щодо подолання дискримінації за ознакою статі.
Конституцією України, Кодексом законів про працю України, законодавством у сфері освіти і зайнятості надаються можливості всім особам на основі рівності без, будь-якої дискримінації розвивати і застосовувати свої здібності до праці у власних інтересах і відповідно до своїх прагнень, виходячи з потреб суспільства.
Законом України «Про зайнятість населення» в оголошеннях (рекламі) про вакансії забороняється зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, висувати вимоги, що надають перевагу одній із статей, а також вимагати від осіб, які працевлаштовуються, надання відомостей про особисте життя.
Обмеження щодо змісту оголошень (реклам) про вакансії (прийом на роботу) та адміністративна відповідальність за порушення встановленого порядку їх розповсюдження встановлюються статтею 24-1 Закону України «Про рекламу». Відповідно до статті 8 Закону України «Про рекламу» у рекламі забороняється: вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання.
Для реагування на скарги та звернення громадян за фактами дискримінації за ознакою статі при Мінсоцполітики діє Експертна рада з питань запобігання та протидії дискримінації за ознакою статі (наказ від 11.04.2016 № 376). До її завдань входять не тільки розгляд звернень щодо дискримінації за ознакою статі та усунення виявлених у них порушень, але й визначення причин дискримінації та проблемних питань для вироблення методів запобігання та протидії порушень ґендерної рівності.
Враховуючи вищезазначене, Департамент соціальних питань та охорони здоров'я Южноукраїнської міської ради просить суб’єктів підприємницької діяльності дотримуватися національного законодавства про рекламу, зокрема, щодо змісту та форми зовнішньої реклами, яку розміщуєте від свого імені на території міста.
Друзі, зібрали для вас інформацію, яка може знадобитися, якщо ви є внутрішньо переміщеною особою і...
У 2025 році девіз до Всесвітнього дня охорони праці став: «Революційні підходи до здоров&...
Багато хто плутає опікунство/піклування із доглядом, не до кінця розуміє підстави для вста...
20.03.2025 управлінням соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради організована р...
Одне з головних питань громади – це є забезпечення оздоровчо - реабілітаційними послугам...
Питання отримання допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) після повернення з-за...
У зв’язку з воєнними діями на території України, військовослужбовці, які отримали поранення, п...
Управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради проводить збір інформації...
Відтепер роботодавці можуть отримати компенсацію за облаштування робочих місць для своїх працівників...
Військова російська агресія і трагічні події, які відбуваються в Україні вже більше трьох років стал...