
Взяли участь у заході, присвяченому матерям та дружинам безвісти зниклих, полонених військовослужбовців
18 квітня 2025 року в залі засідання управління соціального захисту населення Південноукраїнської мі...
Res --> 1
Багато хто плутає опікунство/піклування із доглядом, не до кінця розуміє підстави для встановлення опікунства/піклування та процедуру.
Що таке опіка та піклування над повнолітньою особою?
Опіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки (ст.55 Цивільного кодексу України). Визнання повнолітньої особи недієздатною/обмежено дієздатною, встановлення опіки/піклування та призначення опікуна/піклувальника здійснюється лише рішенням суду (п. 1, 2 ст.60 Цивільного кодексу України).
Опіка або піклування встановлюються за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника (ст.62 Цивільного кодексу України). Опіка встановлюється над повнолітніми особами, які судом визнані недієздатними.
Фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.
Опіка над недієздатною особою встановлюється судом строком до 2 років. Якщо після завершення 2 років, продовжують існувати обставини, що послугували підставою для визнання особи недієздатною та призначення їй опікуна, то особа, що здійснювала опіку, може звернутись до суду повторно.
Піклування встановлюється над особами дієздатність яких обмежена. Суд може обмежити цивільну дієздатність фізичної особи, якщо вона страждає на психічний розлад, який істотно впливає на її здатність усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними та якщо вона зловживає спиртними напоями, наркотичними засобами, токсичними речовинами, азартними іграми тощо і тим ставить себе чи свою сім'ю, а також інших осіб, яких вона за законом зобов'язана утримувати, у скрутне матеріальне становище.
Також зазначаємо, що обов'язки з опіки та піклування опікунами та піклувальниками виконуються безоплатно (п.4.12 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України від 26.05.1999р. №34/166/131/88).
Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю.Фізична особа може бути призначена опікуном або піклувальником лише за її письмовою заявою.Опікун або піклувальник призначаються переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов'язки опікуна чи піклувальника. (п.2,3,4 ст. 63 Цивільного кодексу України).
18 квітня 2025 року в залі засідання управління соціального захисту населення Південноукраїнської мі...
17 квітня відбулося засідання консультативно-дорадчого органу (колегії) управління соціального...
16.04.2025 відбулось чергове засідання Ради з питань ВПО. На порядку денному були розглянут...
17.04.2025 відбулася робоча зустріч за участі настоятеля парафії Св.Антонія з Падуї о.Християна...
17.04.2025 в управлінні соціального захисту населення Південоукраїнської міської ради ...
18 квітня 2025 року головним спеціалістом відділу з питань праці та сім’ї управління соціал...
При управлінні соціального захисту населення Південноукраїнської міської ради створений консультацій...
Реабілітація дітей з інвалідністю – це відшкодування вартості реабілітаційних послуг для дітей...
14.04.2025 року, за ініціативи управління соціального захисту населення Південноукраїнської міської...
10.04.2025 відбулося засідання координаційного комітету з питань безпечної життєдіяльності населення...