Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Реабілітація після інсульту
AA

Реабілітація після інсульту

Реабілітація – це важлива частина процесу відновлення після інсульту. Проте, реабілітаційна програма не може вилікувати пошкодження мозку, однак людина може навчитися правильно використовувати та контролювати своє тіло.

Реабілітація повинна починатися якнайшвидше після інсульту. Часте перевертання в ліжку, викладання у фізіологічно правильне положення тулуба та кінцівок (позиціонування) і пасивні фізичні вправи для паралізованих м'язів можуть допомогти запобігти виникненню патологічного тонусу або, навпаки, слабкості уражених м'язів. Також це допоможе підготувати м'язи для складніших рухів у майбутньому.

На початку цим займаються фахівці з фізичної реабілітації та медсестри, які можуть навчити сім'ю та піклувальників, як допомагати в розвитку фізичних навичок пацієнта і надалі.

Пам’ятайте, що сім’я або піклувальник відіграють важливу роль в реабілітації людини після інсульту. Перед випискою хворого людина, яка доглядатиме пацієнта, має ознайомитися з його розкладом дня, видами фізичного навантаження, домашньою індивідуальною програмою реабілітації та спеціальним обладнанням, яке будуть застосовувати, наприклад – ортези, допоміжні засоби переміщення або інвалідний візок.

Якщо є можливість — відвідайте кілька занять з мультидисциплінарною командою або лікарем, який надає рекомендації з реабілітації.

Де пацієнт може проходити реабілітацію?

У лікарні, де хворий лікується від інсульту.

У спеціальному реабілітаційному центрі (стаціонарно).

В амбулаторному реабілітаційному центрі (установі) чи приватній клініці.

В домашніх умовах з фахівцем з реабілітації.

Навіть коли пацієнт завершив програму реабілітації, член реабілітаційної команди може продовжувати моніторинг процесу відновлення пацієнта через деякий час.

Реабілітація може включати послуги одного чи кількох фахівців, як-от: лікар, який лікує пацієнта, медичні сестри або брати, фізичний терапевт, ерготерапевт, логопед, психолог, соціальний працівник. Все залежить від ступеня тяжкості наслідків інсульту.

Джерело: «Інсульт. Інформація для всії, кого це стосується» від Українська Асоціація боротьби з інсультом

https://bit.ly/3WDtEfT

 

Читайте також