Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Проведено внутрішню оцінку якості та моніторинг соціальних послуг у КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська»
AA

Проведено внутрішню оцінку якості та моніторинг соціальних послуг у КЗ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська»

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01 червня 2020 року №449 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг», на виконання наказу Міністерства соціальної політики України від 27.12.2013 № 904 «Про затвердження Методичних рекомендацій з проведення моніторингу та оцінки якості соціальних послуг в комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» (далі – територіальний центр) було організовано та проведено в період з 05 серпня 2020 року до 04 вересня 2020 року внутрішню оцінку якості (далі – оцінка) та моніторинг соціальних послуг: догляд вдома, надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Наказом директора територіального центру від 05.08.2020 №113 створено комісію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, призначено відповідальну особу, затверджено план заходів щодо проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості соціальних послуг, які надаються територіальним центром.

Підставою для проведення внутрішнього моніторингу та оцінки  якості соціальних послуг є здійснення планового контролю.

Для вивчення думки щодо якості надання соціальних послуг,  які надаються відділенням соціальної допомоги вдома та відділенням надання адресної натуральної та грошової допомоги використовувались такі методи оцінки: опитування отримувачів соціальних послуг з метою отримання відгуків стосовно організації послуги вдома, послуги з надання адресної натуральної та грошової допомоги, співбесіди, телефонне опитування, спостереження, відвідування за місцем проживання,  аналіз звернень. В опитуванні взяли участь 310 отримувачів соціальних послуг, з них соціальної послуги догляд вдома – 75 осіб, послуги з надання адресної натуральної та грошової допомоги - 235 осіб. Опитування проводили члени Комісії з моніторингу надання та оцінки якості соціальних послуг

Оцінка якості соціальних послуг визначалась із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних  послуг.

При проведенні внутрішньої оцінки якості соціальних послуг застосовувались показники якості соціальних послуг такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувачів соціальних послуг, професійність.

Комісія з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг працювала відповідно до затвердженого плану заходів щодо проведення моніторингу та внутрішньої оцінки якості соціальних послуг, які надаються територіальним центром.

Соціальна послуга: догляд вдома.

На обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру фактично перебуває 116 громадян, з початку року перебувала 131 особа. До категорії громадян, які скористалися послугами відділення, входять не лише одинокі громадяни похилого віку, а й громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, та громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації. Обслуговування їх здійснюється на платній основі. На платному обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома терцентру перебуває 29 громадян. У виняткових випадках громадяни, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, звільняються від плати за надання соціальних послуг у разі, коли такі рідні належать до малозабезпечених і отримують державну соціальну допомогу в установленому законодавством порядку, залежні від психоактивних речовин, алкоголю, перебувають у місцях позбавлення волі, також можуть звільнятися від оплати за надання соціальних послуг учасники бойових дій, особи з інвалідністю в наслідок  Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та учасники Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, які проживають самотньо тощо. Для цього рішенням Южноукраїнської міської ради від 28.07.2016 №252 затверджено склад та Положення комісії з питань звільнення окремих категорій громадян від оплати за надання соціальних послуг комунальним закладом «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» в новій редакції. З початку року таких осіб було  3.

Територіальний центр використовував такий метод оцінки, як анкета, яка  заповнюється з метою отримання відгуків стосовно організації та надання послуги догляду вдома. В опитуванні взяли участь 75 отримувачів соціальної послуги догляду вдома. Проводились співбесіди, телефонне опитування, вихід за місцем проживання, проаналізовано характер звернень, які реєструються у журналі обліку особистого прийому громадян. За період проведення оцінки скарг не зареєстровано, а звернення не надходили. Протягом даного періоду від підопічних до установи надійшли 2 письмових подяки та 35 похвальних відгуків щодо надання їм якісної послуги догляду вдома соціальними робітниками. Загалом підопічні відділення задоволені якістю роботи соціальних робітників.

Внутрішню оцінку якості соціальних послуг працівниками територіального центру здійснено шляхом самооцінки, яка проводиться щомісячно. За результатами самооцінки 87% соціальних робітників одержали «високу» оцінку, 13% - «добру».

Оцінка якості соціальних послуг догляду вдома, визначається вивченням реального стану соціального обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома  із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг.

Соціальна послуга: надання адресної натуральної та грошової допомоги.

Для проведення внутрішньої оцінки якості надання послуг відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги використовувались такі методи оцінки: опитування отримувачів послуг з метою отримання відгуків стосовно аналізу послуг, бесіди, аналіз звернень, спостереження за процесом надання послуг у відділенні. В опитуванні взяли участь  235 осіб, які отримують послуги у відділенні. Протягом звітного періоду письмових скарг не надходило, 8 скарг, які надійшли в усній формі, були вирішені в робочому порядку. До комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська» надійшло 7 похвальних листів на працівників відділення адресної натуральної та грошової допомоги, які надають послуги з ремонту одягу та взуття, перукарські послуги.

Отже, в комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнськ» проведено внутрішню оцінку якості надання соціальних послуг та моніторинг соціальної послуги догляд вдома, надання адресної натуральної та грошової допомоги. Згідно зі шкалою оцінки якісних та кількісних показників усі вищевказані соціальні послуги, що надаються територіальним центром, відповідають встановленому рівню – «Добре».

Заплановані заходи для покращення роботи комунального закладу «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Южноукраїнська»:

- продовжувати роботу щодо виявлення одиноких громадян та осіб з обмеженими фізичними можливостями з метою надання їм необхідної допомоги, а також роботу щодо вивчення потреб мешканців міста Южноукраїнськ у соціальних послугах;

- своєчасно здійснювати аналіз та обробку індивідуальних планів надання соціальної послуги в частині їх перегляду;

- проводити відповідну роботу щодо підвищення  якості соціально обслуговування отримувачів послуг;

- продовжити інформаційно-роз'яснювальну роботу серед мешканців міста з питань  соціального захисту населення;

- підтримувати цінності та імідж територіального центру;

- в межах фінансової можливості сприяти зміцненню матеріально-технічної бази територіального центру, зокрема забезпечення соціальних робітників спецодягом, взуттям, тощо;

- співпрацювати з Южноукраїнською міською філією Миколаївського обласного центру зайнятості  щодо залучення працівників на громадські роботи;

- розширити види соціальних послуг, а саме ввести посаду комірника для видачі речей, що були у вжитку (працює з 01.09.2020).

 

 

Читайте також

Виїзд мультидисциплінарної команди

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Сьогодні виїздила мультидисциплінарна команда до с. Іванівка. Перукарські послуги виявили бажання...

Звіт за тиждень

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

У період з 18.09.2023 до 22.09.2023 комунальним закладом «Територіальний центр соціального обс...

Звіт за тиждень

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

У період з 11.09.2023 до 15.09.2023 комунальним закладом «Територіальний центр соціального обс...

Видача ковдр

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Сьогодні в комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соці...

Виїзд мультидисциплінарної команди

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

Сьогодні виїздила мультидисциплінарна команда до с.Іванівка та с.Панкратове Перукарські послуги вияв...

Оздоровлення дітей з інвалідністю в ОРК «Іскра»

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

8 вересня 2023 року розпочато курс медичного супроводу вихованців відділення комплексної реабілітаці...

Запрошуємо внутрішньо переміщених осіб з Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, які на даний час зареєстровані в Южноукраїнській міській територіальній громаді!

КЗ "Територіальний центр соціального обслуговування (надання соцпослуг) Южноукраїнської міської ТГ»

В комунальному закладі «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних по...