Res --> Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Профілактики коронавірусної хвороби
AA

Профілактики коронавірусної хвороби

З початку року на териториї Вознесенської району  зареєстровано  4969 нових  випадків коронавірусної хвороби COVID-19 в т.ч. - Южноукраїнськ ТГ – 1946 чол.,  - Вознесенська ТГ  – 1209  чол.,- Братське ТГ – 534 чол., - Єланець ТГ – 159 чол., - Веселинівська ТГ – 466 чол., - Доманівська ТГ – 655 чол.

Більшості  випадків реєструвались в епідемічний період січень – травень місяці. За  серпень місяць на території Вознесенського району  зареєстровано - 103 випадків:  

- Южноукраїнської ТГ – 69 , - Вознесенської ТГ – 13, - Братське ТГ – 10, - Веселинівська ТГ- 6 , - Єланець ТГ – 0, - Доманівська ТГ – 5   нових підтверджених випадків корона вірусної хвороби. Більшість хворих на COVID-19 мали лише легкі або помірні симптоми. Проте деякі люди хворіли тяжко й потребували лікування в стаціонарі.

На початковому етапі зараження коронавірусу симптоми збігаються з усіма ознаками звичайної застуди: головний біль, сухий кашель, слабкість, підвищення температури. У деяких пацієнтів відзначаються ураження очей (кон’юнктивіт) та діарея. Якщо захворювання протікає в легкій формі, запалення легенів не розвивається й весь патологічний процес обмежується слабо вираженими симптомами. У таких випадках температура може підійматися незначно або взагалі залишатися в межах норми.

При важких формах захворювання стан пацієнта швидко погіршується, підіймається дуже висока температура, з’являється  сильний кашель, розвивається дихальна недостатність. Стан хворого значно погіршується, якщо є супутні захворювання.

На сьогоднішній день пандемія COVID-19 – це хвиля не щеплених людей. Серед людей, яких госпіталізували з COVID-19 97,1%, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини. Це є ще одним доказом того, що вакцинація діє та захищає від важкої форми COVID-19.

Якщо ви ще не щеплені, не зволікайте – вакцинуйтесь та захистіть себе від тяжкого перебігу COVID-19 та його наслідків. Щепитися варто навіть тим, хто вже перехворів, адже наразі невідомо, скільки саме триває природний імунітет після перенесеного захворювання.

Захистити себе та інших від інфікування допоможуть прості та корисні звички:
● Мийте руки з милом (не менше 20 секунд щоразу). Якщо такої змоги немає, користуйтеся засобом для дезінфекції рук, який містить щонайменше 70% спирту.
● Дотримуйтеся дистанції з людьми понад 1,5 м.
● Уникайте скупчень людей і закритих приміщень з поганою вентиляцією. Якщо такої можливості немає, вдягніть маску, прикривши нею рот та ніс і притиснувши спеціальним дротиком до перенісся, і дотримуйтеся дистанції з іншими.
● Ніколи й ніде не торкайтеся очей, носа і рота на вулиці, в транспорті або магазині.
● Дотримуйтеся кашльового етикету, тобто кашляйте та чхайте в згин ліктя або прикривайте рот і ніс серветкою, яку одразу ж викидайте.
● Якомога раніше звертайтеся за медичною допомогою, якщо у вас або у дитини підвищена температура, кашель, утруднення дихання або інші симптоми COVID-19
● Добре провітрюйте всі приміщення.

Час захистити себе і близьких людей від загрози COVID-19.

Вакцинуйтесь вже сьогодні!

Читайте також

Профілактика сезонних кишкових захворювань

Вознесенський районний відділ ДУ "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗУ"

З липня  поточного року на території Вознесенського району, зокрема в місті Южноукраї...

Гострі кишкові інфекції

Вознесенський РВ ДУ "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"

В останні дні липня цього року в м. Южноукраїнськ та на території Вознесенського району в цілому поч...

Проведені лабораторно-інструментальні дослідження навколишнього середовища на мікробіологічні, паразитологічні та санітарно-хімічні показники на території Южноукраїнської  ТГ

Вознесенський РВ ДУ "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"

Фахівцями Вознесенського районного відділу згідно «Плану моніторингових досліджень об’єк...

Проведені лабораторно-інструментальні дослідження навколишнього середовища на мікробіологічні, паразитологічні та санітарно-хімічні показники на території Южноукраїнської  ТГ

Вознесенський РВ ДУ "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України"

  Фахівцями Вознесенського районного відділу згідно «Плану моніторингових досліджень о...