Res --> 1 Офіційний сайт міста Южноукраїнськ | Продаємо земельну ділянку із приміщенням: коли діє ПДВ-пільга
AA

Продаємо земельну ділянку із приміщенням: коли діє ПДВ-пільга

Платник податків здійснює продаж складського приміщення та земельної ділянки, на якій знаходиться об’єкт нерухомості. Чи буде продаж земельної ділянки оподатковуватися ПДВ?

Діюче законодавство передбачає звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання (продажу, передачі) земельних ділянок, крім тих, що розміщені під об’єктами нерухомого майна та включаються до їх вартості відповідно до законодавства (пп. 197.1.21 Податкового кодексу України).

Отже, якщо:

- при визнанні земельної ділянки активом (при зарахуванні земельної ділянки на баланс особи), така земельна ділянка була визнана окремим об’єктом основних засобів та обліковувалась на окремому рахунку за первісною вартістю, що підтверджується регістрами аналітичного обліку основних засобів, операція з продажу такої земельної ділянки звільняється від оподаткування ПДВ;

- при зарахуванні на баланс складського приміщення до його первісної вартості було включено вартість земельної ділянки, на якій вказаний об’єкт був розташований, операція з продажу земельної ділянки, яка знаходиться під складським приміщенням та обліковується у його вартості, підлягає оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

 

 

Читайте також